View Single Post
  #8  
Staro 06.10.2016, 17:17
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik karaburac Prikaz poruke
Magelan imam jos jedno jako vazno pitanje za tebe. Poceo sam polako da panicim posto sam se ozenio ali i dalje skupljam papire da predam za I-130, I-485 form a panicim posto mi datum legalnog boravka kao turista istice krajem Novembra....zena treba da izvadi potvrdu za takse i moramo da otvorimo zajednicki account u banci ali da skratim pricu sve ovo kad posaljemo bice verovatno kraj Octobra ili pocetak Novembra ako bog da ali to znaci da mi ostaje mesec dana legalnog boravka po vizi. Ocekujem da ce proces da traje nekoliko meseci kako si naveo sto znaci da cu biti ilegalno posto ce mi viza isteci. Da li to vuce neku kaznu ili sam i dalje u legalnom procesu???
Iskreno prestao sam mirno da spavam zbog svega ovoga cak sam poceo da razmisljam da se vratim posto necu da budem u ilegalnom statusu...
Onog momenta kada posaljes dokumenta i ispunjene obrasce sa zahtevom za promenu statusa, ti se na sistemu vodis kao osoba koja je zapocela proces prelaska u imigrantski status i u tom statusu si legalno u US sve do momenta dok ti ne bude odobrena prelaz u imigrantski status a to je u stvari na intervjuu.

Ukoliko se trenutni status prekoraci, i dokumenta za promenu statusa posaljes nakon isteka vize koju trenutno imas, nista se znacajno nece dogoditi. Nece te niko kaznjavati zbog toga. Objasnite lepo sluzbeniku da je proces sakupljanja potrebne dokumentacije potrajao ukoliko uopste iko to bude pitao.

Ukoliko je sve "Bona Fide" mozes mirno da spavas

Srecno
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote