View Single Post
  #10  
Staro 17.01.2018, 21:53
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Da li neko moze da pojasni proceduru dobijanja posla tj selekcije?Naime koliko je realno dobiti posao sa GC iz Srbije putem online intervjua i skype broja i koliko poslodavci insistiraju na live kontaktu.Pritom ne mislim na bazicne poslove po shopovima i kaficima vec npr poslove u banci,administraciji,industriji.Razmisljam da odem radi aktivacije GC i posle toga trazim posao odavde ( preko oglasa i naravno preko licnih kontakata) jer ovde imam dobar posao u banci i tamo ne bih zapocinjala sa bilo kakvim poslovima a ne sedi mi se u Usa bez posla sa kirijama od >1500$.Koliko je takav scenario realan?Hvala
Tako je puno teže dobiti posao. Oni koji se bave regrutovanjem radnika kažu da je najbolje biti na licu mesta. Poslovi se mogu pronaći u lokalnim oglasima, novinama, a najčešće preko poznanstava. Moje mišljenje je da traženje posla odavde je čisto gubljenje vremena. Znam da je dlazak u USA je veliki rizik, pogotovo za onog ko tamo nema nikoga, ali mislim da je taj potez veoma isplativ.
Evo nešto za ohrabrenje:
"Be willing to step outside your comfort zone once in a while; take the risks in life that seem worth taking. The ride might not be as predictable if you'd just planted your feet and stayed put, but it will be a heck of a lot more interesting. "
Edward Whitacre, Jr.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote