View Single Post
  #9  
Staro 02.08.2014, 01:48
BlackSwan BlackSwan je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2014
Poruke: 1
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
RN - ADN - Associate Degree Registered Nurse je ekvivalent nase strukovne medicinske sestre tehnicara (nekadasnja visa medicinska sestra-tehnicar). Do ovog zvanja se uglavnom dolazi skolovanjem u Community koledzima mada ima i privatnih skola koje skoluju ovaj kadar. Pozitivna stvar je sto postoji jako puno skola koje nude "LPN-to-RN bridge program" - dodatno skolovanje koje LPN sestre dovode do zvanja RN (dosta fleksibilnih online programa koji se mogu zavrsiti cak i za $7.000). Nakon zavrsetka programa ponovo se polaze drzavni ispit - NCLEX-RN. RN imaju mnogo vece mogucnosti u smislu zaposlenja jer nisu ogranicene na LTC (staracke domove) i retko gde su placene ispod $25 na sat. Po bolnicama ta cifra u startu krece oko $30 na sat mada za zaposlenje u bolnici treba dobra preporuka (citaj veza).

RN - BSN - Bachelor of Science in Nursing je RN sa fakultetom koji traje 4 godine. Postoji mogucnost da se posle srednje skole odmah krene na univerzitet za BSN mada se vecina ljudi opredeljuje za Step-by-Step varijante jer je dosta programa koji se mogu odraditi online. Isto tako, ukoliko neko zeli da odmah startuje sa skolom za BSN, treba da ima u vidu da je ta opcija izuzetno skupa - oko $15.000 po godini (minimum). Sto se tice obima posla nema skoro nikakve razlike izmedju ADN i BSN RN. Na dosta mesta nema cak nikakve razlike u plati, ali vam BSN daje mogucnost za dalje usavrsavanje. ADN-to-BSN programi u proseku traju od 1.5-2 godine i dosta ih je u online formatu.
Heeeeelp! Procitala sam sve postove, medjutim, jos uvek mi nije jasno.
Imam zavrsenu Visoku medicinsku skolu (3 godine osnovnih strukovnih studija + 1 godina specijalistickih strukovnih studija), imam zvanje STRUKOVNA MEDICINSKA SESTRA-SPECIJALISTA INTENZIVNE ZDRAVSTVENE NEGE. Dakle, moje zvanje je ekvivalentno ADN ili BSN? Unapred hvala na odgovoru! (:
Reply With Quote