View Single Post
  #6  
Staro 21.10.2015, 17:42
cirapfc cirapfc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.01.2011
Poruke: 55
Nepromenjeno

Nismo se ucutali
Intervju je uspesno obavljen, ne bih nista dodavao sto se tice toga, covek tek kad ode tamo vidi da je to samo formalnost i ne treba se cimati.
Jedino po cemu se moj slucaj razlikuje od drugih jeste da nisam poneo izvod iz MUP-a (nisu mi ga jos izdali), ali mi je konzulka (koja je inace veoma prijatna zena) ljubazno rekla da ispunjavam sve uslove za vizu, cestitala mi zbog toga i rekla mi da naknadno dostavim taj izvod (dali su mi broj telefona na koji da se javim) i dokaz o kontaktu sa drugarom koji se nalazi u USA (sto mi isto nije problem), tako da cu cim dobijem papir iz MUP-a otici tamo po vizu!
bio je tamo i mariomario, ali on ce vec napisati svoje utiske, bar je tako rekao!

Od papira sam nosio diplomu i svedocanstva srednje skole, izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo, izvod iz suda, 2 slike i papire od lutrije.
Zadrzali su mi kopije svih papira osim drzavljanstva, to su mi vratili i kopiju i original. I 330 USD za taksu, naravno.

Ne treba se cimati oko intervjua, u ambasadi su stvarno svi prijatni i maksimalno korektni.

Javim se ovde kad zavrsim kompletnu papirologiju, i cestitam svima koji su dobili i koji ce tek dobiti GC!

Mariomario i ja smo prozvani posebno ispred ambasade u 8.30, i sve smo zavrsili oko 12h.