View Single Post
  #1  
Staro 18.04.2014, 02:39
hawai hawai je offline
Član
 
Datum prijave: 10.07.2013
Poruke: 1
Lightbulb Prvi prelaz preko granice

Prosao sam kroz mnogo tema na ovom forumu koji se delimicno doticu ovog pitanja, nisam nasao dovoljno informacija, pa sam mislio da pitam jos jednom.

Zamolio bih sve koji odgovaraju da, ako su u mogucnosti, daju sto vise informacija. Mislim da je najbitnije da se ne odstupa od pitanja - video sam teme sa po desetak stranica na kojima ima svega i svacega, na zalost ponajmanje onoga sto je pitanje u prvom postu, sto prilicno otezava nalazenje korisnih informacija, po cemu je sajt ipak vrlo poznat!

Interesuje me nekoliko stvari u vezi samo prelaska preko granice. Koliko sam skontao iz ostalih tema, trebalo bi da je sledece tacno:

- Prilikom prvog ulaska, ide se na Visitors red. Video sam postove gde kazu ljudi da su isli na Citizens i da nije bilo problema - mozda to zavisi od aerodroma, pa ako je moguce navedite na koji ste sleteli
- Na istu temu - da li ide prvo prtljag, koji moras posle da vuces sa sobom, ili prvo proces oko imigracije? Skontao sam da isto zavisi oda aerodroma, ali je verovatnije da se prodje prvi deo (pasoska kontrola), uzme prtljag i ide na drugi (imigracioni) deo. Je l' to tacno?
- Posto su u pitanju starije osobe koje ne stoje bas najbolje sa engleskim (plan: sto pre community college intensive ESL course!), interesuje me koja i koliko pitanja su postavljali i detalji tog dela procedure. Takodje, skapirao sam da se nesto potpisuje tamo - sta je to konkretno, koliko potpisivanja i slicno?
- U avionu, da li je potrebno popunjavati I94 i, ako jeste, koji od ona dva koji nude? Prema ovome: http://www.cbp.gov/travel/internatio...4-instructions u stvari kazu da se to vise i ne popunjava - je l' to tacno?
- Zna li neko da li je moguce da se osoba koja ulazi pozove na prijatelje? Mislim u smislu - da kaze CBP officer-u nesto tipa "Moj prijatelj me ceka ispred, moze li on da udje da pomogne?" ili barem da pozovu telefonom, nesto tog tipa?

Sta je moguce ili sta izgleda logicno se cesto ne poklapa sa stvarnoscu, pa me zato pre svega me zanimaju licna iskustva. Jos jednom molba ako je moguce sto manje odstupati od teme i sto vise detalja, ako nista drugo ono ponajvise za ljude koji ce, dok grickaju nokte, citati u narednim godinama kad, nadam se, ovde bude 100 odgovora. Meni licno najvise odgovaraju odgovori sa jasno odvojenim cinjenicama i iskustvima od licnih stavova. (Premda, moram da priznam, bilo je prilicno intersanto citati razne situacije u kojima su se ljudi nalazili i, cini mi se prilicno cesto dobro, snalazili - kao da citam neku vrlo dobru knjigu svetski poznatih autora.)

Svestan sam da se mnogi ljudi ovde stvarno trude i verovatno ce biti puno odgovora, unapred jedno veliko hvala svima!
Reply With Quote