View Single Post
  #1012  
Staro 25.09.2015, 06:52
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Hvala svima na cestitkama ljudi, ovo je bila borba do samog kraja, hvala bogu sve se dobro zavrsilo Osecaj je neverovatan, posle vise od godinu dana iscekivanja i neizvesnosti, a pogotovo nakon pronadjene greske na intervjuu 9. Septembra konacno smo dobili ono sto smo zeleli.
Pa evo da ukratko opisem i nas intervju. Intervju nam je bio zakazan danas 24.09. u 14h. Stigli smo ispred ambasade oko 13:30, ispred nas je bio jos jedan par koji su takodje dobili na lutriji. U 14h ulazimo u ambasadu, unutra je samo nas 4 I krece procedura, dakle sve standardno kao sto je nebrojeno puta opisano. Nakon prozivanja naseg broja dolazimo na prvi salter, na kome je sluzbenik sa kojim smo se culi vec toliko puta telefonom da imam osecaj da ga poznajem oduvek Od papira su uzeli:
Za suprugu(nosioca):
1. Izvod iz suda - uzeli original kopiju nam vratili
2. Izvod iz supa - uzeli original kopiju nam vratili
3. Izvod iz MK rodjenih iz srbije i iz bosne jer mi je supruga rodjena u bosni, ali ima samo srpsko drzavljanstvo - uzet original i kopija, ali su nam kasnije vraceni originali
4. Izvod iz MK vencanih - uzeta kopija i original, kasnije nam vracen original
5. Svedocanstvo srednje skole i sve diplome - zadrzao kopije, originali nam vraceni
6. 2 slike 5x5 cm
7. Odstampana stranica za poslat DS260 - zadrzao
8. Affidavit of support - zadrzao, mi smo ovaj dokumenat imali, mada vam nije potreban ukoliko imate intervju u srbiji
9. CD sa slikama - ovo su nam takodje trazili, iako smo se vencali jos u martu 2013 dakle pre same prijave za lutriju
10. Koverta sa lekarskog pregleda - to je zadrzao, a CD sa snimkom pluca ostaje nama da nosimo u USA

Za mene:
1. Izvod iz suda
2. Izvod iz supa
3. Izvod iz MK rodjenih
4. 2 slike 5x5 cm
5. Odstampana stranica za poslat DS260
Moju diplomu sredje skole i svedocanstva je samo pogledao i vratio mi kao i uverenje da sam odsluzio vojni rok.
Nakon krace pauze idemo na sledeci salter gde dajemo otiske prstiju, nakon toga opet cekamo da prozovu nas broju i idemo na sledeci salter gde placamo 2 takse za vize 660$.
I na kraju sledi prijatan razgovor sa konzulom, intervju je bio na engleskom, pitala nas je par pitanja, cime se bavimo, sta imamo zavrseno od skole, da li smo nekada bili u americi, gde idemo i da li imamo nekoga u americi, pitala nas je za vezu od kada smo zajedno i na kraju ono sto smo toliko dugo cekali VASE VIZE SU ODOBRENE!
I na kraju svega ovoga, zelimo da zahvalimo sluzbeniku iz ambasade sa kojim smo bili u kontaktu svo vreme nakon utvrdjene greske na prvom intervjuu, svaka cast coveku koji se zauzeo da ovaj problem resi neizmerno smo mu zahvalni.
Cestitam Vojo! Sada se opustite i uzivajte. Sve najbolje u novom zivotu!
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene