View Single Post
  #4  
Staro 15.01.2018, 05:59
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Ja mogu da dodam nešto iz ugla putnika, jer sam nedavno preko 50x koristio usluge Lifta (povezano sa Deltinom Skymiles American Express, pa skupljam milje )

Na prste jedne ruke mogu da nabrojim one koji su bili ljubazni ili spremni na razgovor i skoro sve su bili sami Amerikanci. Jedan Jermenac me je oduševio jer je bio u fazonu kako voli Srbe, pa mi je čak dužu vožnju prekinuo u nekom trenutku u aplikaciji i nastavio da me vozi do destinacije, samo da mi Lift ne bi naplatio nešto viši iznos koji je trebao da bude

Azijati uglavnom voze automobile proizvođača iz Japana ili Južne koreje, i to mahom novije, i vožnja u njima je stvarno uživanje. Vozila su bila čista i uredna. Neki su imali vode i grickalice za putnike. To bi meni uvek bio plus da dam 5 zvezdica osobi koja bi me vozila.

Jedan od vozača, Meksikanac, super zanimljiv lik (pričao kako je burazera prošvercovao iz Meksika u vreme kada je to moglo da prođe neopaženo), pričao mi je kako npr funkcioniše kada hoćeš da počneš da radiš kao vozač za Lift sada - pre nego što dobiješ dozvolu od kompanije, predstavnici Lifta dođu i ti treba da odradiš vožnju i "dokažeš" da si dovoljno dobar da radiš za njih. To je njegova priča. On radi full time inače, i kaže da je čak više puta imao vožnje van grada, tipa od LA do SF-a. Tu mu je Lift plaćao smeštaj i gorivo i sl. Ne znam da li je sve to istina.

Takođe, pored Ubera i Lifta, postoje i varijante dostave hrane, čak i sam Uber ima tu priču ko želi to da radi. U Njujorku (ne znam za ostatak Amerike) funkcioniše i Gett, što je bio Izraelski start-ap, mada ga nikada nisam koristio.

Neki površan zaključak koji sam izveo je da raditi kao vozač za neku od ovih kompanija nije sam po sebi dovoljan posao za život, osim ukoliko ne provodiš ceo dan u kolima.

Amerikanci vrlo često rade ovaj posao kao part time, dok imaju regularan posao sa strane.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote