View Single Post
  #33  
Staro 30.04.2018, 19:49
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Naše iskustvo sa intervjua je počelo pristizanjem ispred Ambasade USA u 8:30, kada nam je bilo i zakazano. Javili smo se gospodinu iz obezbeđenja, pronašao nas je na spisku i pustio u prostoriju za sigurnosnu proveru.
U toj prostoriji smo predali sve elektronske uređaje, slušalice, kablove, sitne predmete (npr. grickalica za nokte ), prošli kroz detektor i izašli napolje.

Kratkom šetnjom smo stigli i do Konzularnog odeljenja. Na ulasku je bilo "Dobar dan", dobili smo broj i rečeno nam je da sačekamo da se naš broj pojavi iznad nekog od šaltera.

Prvi korak je bio da predamo dokumentaciju:
1. pozivno pismo
2. potvrda za DS-260 obrazac
3. fotografije (po dve za svakog)
4. originali Izvoda iz MK rođenih i MK venčanih (kopije nisu uzeli)
5. originalna svedočanstva i diploma srednje škole (kopije nisu uzeli, niti diplomu fakulteta ni postdiplomskih)
6. original Uverenja iz MUP
7. zapečaćene koverte sa lekarskog pregleda

Onda smo sačekali 1h, otprilike, i pozvan sam na šalter da platim vize ($330 po osobi). Mi smo imali pripremljene USD sa nekoliko novčanica u rezervi. Tako je, mislim, najpraktičnije. Jednom gospodinu ispred nas nisu mogli da naplate preko kartice, pa je to još jedan od mogućih rizika ako se odlučite za taj način plaćanja. Nije veliki problem, samo morate da odete do najbližeg ili bankomata po želji, čime bespotrebno prolongirate proces. Takođe, za plaćanje u RSD mislim i da je kurs nepovoljniji nego na menjačnicama.

Posle plaćanja, još malo čekanja (oko 20-25 minuta) i pozvani smo svi na šalter za razgovor sa američkim službenikom.
Počinje sa "Do you speak English?" i dalje nastavljamo sa uobičajenim pitanjima "gde radite?", "čime se bavite?", "imate li nekog u USA?", "da li osoba čiju smo adresu dali u DS-260 zna da smo to uradili?" itd. Posle je išla zakletva da su svi uneti podaci tačni, davanje otisaka prstiju (ja sam dao i u ime dece jer najstarije dete ima 13 god).
Na samom kraju "This is all looking fine. Your visas are approved. Congratulations!".

Nakon razgovora, sačekali smo još desetak minuta. Prozvani smo na onaj prvi šalter gde su nam vratili originalne Izvode i dokumenta iz srednje škole. Dogovorili smo se oko isporuke pasoša (već smo bili registrovani za DHL dostavu) i iz Ambasade smo izašli oko 10:45. Ceo proces je trajao nešto kraće od 2.5h.

Puno uspeha želim svima koji su izvučeni. A svima koji su se prijavili za DV-2019 želim puno sreće!