View Single Post
  #35  
Staro 26.05.2018, 07:04
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

E pa društvo, došao i moj red da pišem o iskustvu iz ambasade. Da ne bi ponavljao ono što su drugi ranije pisali, samo ću potvrditi da je baš tako kako je ranije opisivano.
Ko dolazi svojim autom, Karađorđeva ulica je zatvorena, pa ćete morati malo da lutate i tražite parking. Mi smo nekako uspeli da stignemo na vreme, mada su momci iz obezbeđenja rekli da nije strašni ni ako se zakasni.
Od dokumentacije sa spiska su mi vratili odmah potvrdu iz vojnog odseka, a uz diplomu su tražili i svedočanstva. Pretpostavljam da su im trebala zbog datuma izdavanja jer na diplomi nigde ne piše da li sam završio redovno ili vanredno. Dao sam samo potvrde o neosuđivanosti koje se vade u policiji, one iz suda nisu tražili.
Razgovor sa konzulom je trajao nekoliko minuta - Pročitajte naglas izjavu da je sve što ste naveli u DS260 istina (svi koji su stariji od 14.godina čitaju izjavu, mlađi dobiju par nalepnica na poklon), i par minuta ćaskanja. Jeste li živeli van Srbije, ikada putovali u USA, imate li nekog tamo, gde idete, koju ste školu završili, čime se bavite... I na kraju najvažnije - CONRATULATIONS, YOUR VISAS ARE APPROVED
Stigli smo oko 08:30, završili oko 11:30. Juče su mi javili da su pasoši spremni i da mogu da idem u ambasadu da ih podignem u utorak.
Sad traži prvi povoljan let za New York i
PS
Negde sam napisao da mi je interview 25.05. i tako se i vodim u tabeli. Pogrešio sam u kucanju, sve ovo se dešavalo 23.05.