Tema: Puerto Rico
View Single Post
  #1  
Staro 27.09.2018, 13:33
predrag_ilic predrag_ilic je offline
Član
 
Datum prijave: 21.07.2018
YU lokacija: Prokuplje
Poruke: 20
Pošalji Skype™ poruku korisniku predrag_ilic
Question Puerto Rico

Pozdrav forumaši.
Interesuje me da li ovde ima ljudi koji su bili ili znaju nekog ko je bio u Portoriku. Pokušao sam da nadjem sličnu temu ali nisam uspeo.
Evo nekoliko razloga zašto mi ovo deluje kao dobro mesto za početnu emigraciju. Kao što je primetno, u Americi kao i u mnogim zapadnoevropskim državama, troškovi stanovanja odnose veliki deo kućnog budžeta. Računam da su u Portoriku manji (ali nisam proveravao). Drugi razlog je to što je Portoriko terirorija a ne savezna država pa ne mora da plaća poreze federalnoj vladi i ima neke beneficije. S tim u vezi, piše na vikipediji "As residents of a U.S. territory, American citizens in Puerto Rico are disenfranchised at the national level and do not vote for president and vice president of the United States,[26] and do not pay federal income tax on Puerto Rican income" što je veoma korisno za ljude koji se bave onlajn poslovima. I treći razlog, možda meni najzanimljiviji jeste topla klima, što meni odgovara. Naravno, mislim da Portoriko ima problema, kao što su kriminal i siromaštvo ali me zanima šta vi mislite o tome.
Reply With Quote