View Single Post
  #1  
Staro 01.10.2018, 09:17
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno Rentiranje kola u Americi kako sam se proveo kao bos po trnju

ja sam jos i pre dolaska u USA cuo kako ovde treba auto, ali nisam ni sanjao da ce mi trebati bukvalno odmah.

Dakle sleteo sam u SF, a trebao sam da stignem u Oregon nekih 900km voznje.

Pre toga proverio sam na sajtu Avisa Herza i dr cene rentiranja i bio zadovoljan cenom...

Sa aerodroma ima jedan shuttle besplatan naravno koji vodi do 4km udaljenih agencija za iznajmljivanje i veliki parking pun kola. Btw, let je trajao 11 sati a vremenska razlika -9 tako da sam sleteo 2 sata "kasnije" i naravno bio sam vec mrtav umoran... Ali racunam daj da ja uzmem kola pa ce sve nekako lakse da bude.

i sad pazite (da se ne zjb kao ja)

sav srecan dolazim do renta cara ALI oni traze kreditnu karticu. Dajem im debitnu - NE MOZE, nudim cash - NE MOZE. Ulogujem se na sajt banke i vidim da mi je na kreditnoj ostalo svega par EURA. Dodjavola ! Setim se da zovem druga da me smesta dopuni. Ali cvrc. Cime da ga zovem kad nemam telefon, internet, a sad je u Evropi prosla ponoc i sve banke su zatvorene.

Nista pozdravljam se sa rentovcima i vracam na aerodrom gde bar imam WiFi. Zovem ga na wazzup on se javlja u bunilu jer njemu je 2AM, on pristaje i kaze ne brini sutra cim otvore banku stavljam ti novac.

Wow, ja sav srecan. Ali sta sad da radim. Gledam skoro 6h uvece i reko ajde ja sto pre da uzmem broj mobilnog. Odvezem se nekim sinobusom do grada za nekih $6 i otpesacim jos jedno kilometar i ulazim u Verizon. Kaze tip, zao nam je ali vas broj je zakljucan za Verizon. Pa sta sad majko mila ??? Kaze idite tu preko ima AT&T a vidim da imate njihov signal na vasoj kartici. I ja stizem do ATT u 15 minuta pre zatvaranja.

Tip neki ko sa Jamajce prica nekim engleskim svaku trecu rec razumem. SVA SRECA moj iPhone nije zkljucan za AT&T.

Uzima prepaid na mesec dana flat sve pozivi, sms to ovde zovu texting i inernet $75 + $8 za karticu i jos mi dao da biram broj. Sva sreca sve radi kao sat, juhu imam vezu sa svetom, javljam se mojima, oni srecni da sam dobro. I rekoh idem nazad do aerodroma da sacekam da ortak uplati lovu. Umor nestaje adrenalin radi svoje...

I dok se vozim do aerodroma kazem sebi: jbt pa on ce to da uplati u recimo 9h, ali meni ce biti ponoc, da li ovi rade tada ? Pogledam ovi rade do 2 ujutru, super u EU je tada 11h ovaj ce sigurno uplatiti. Stizem na aerodrom malo se okrepim, umor me vec stize... racunam aj necu sad da cimam coveka kad je reko da ce uplatiti uplatice pa ka bude.

I stvarno malo sam kunjao, malo surfovao i evo ti njega salje poruku oko pola 3 da je sve ok i da je lova na kartici. A meni zatvorili rentacar. Brate...

Sva sreca otvaraju vec u 6h i nastavim ja da dzedzim na aerodromu...

Sutra u polu komi odlazim do renta cara... Fala bogu kartica radi jedino sto me je zadovoljstvo da auto vratim u drugom gradu kostalo 200evra, a samo iznajmljivanje auta na 3 dana 105 evra ! I depozit od $200. Sva srec pa ja ovom rekoh stavi 500 evra na racun, da sam rekao 150 fest bi se ujbb.

Dakle generalno u Americi NECETE MOCI IZNAJMITI AUTO BEZ KREDITNE KARTICE i to na vase ime. A vozacku su mi priznali srpsku, mada u nekim drzavama kazu morate imati i medjunarodnu...

Palim kola, ljubim volan, razdanilo se vec je 7AM, ali ja sam GOTOV. Brzo trazim krevet i nalazim za $130 (jbg ipak je to SF) ali idem. Na recepciji kazu od 12 do 12 se iznajmlju sobe. Oh Jesus pa sta sad da cekam do 12H. Ma OK kaze zenska ako je vec takva frka evo ima jedna slobodna dacu vam odmah, a sutra do 12h mozete ostati.

Anuthing else ?
Yes, please do not wake me up !

Znaci legao sam oko 9AM, a ustao sutra ujutru u 6AM.....

Najlepse jutro u mom zivotu (posle onog kad sam imao prvi sex). Palim cigaru, suncevi zraci padaju i vidim USA zastavu i Californije ali na pola koplja. WTF ?
O da, danas je 9/11...

e meni je bio juce mislim se...

------------------------

moral of the story. Sta god da radite i gde god da idete u USA samo ponesite kreditnu karticu.
Reply With Quote