View Single Post
  #2225  
Staro 23.07.2020, 21:50
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja sam uvek bio optimista, ali moram da priznam da sada nisam daleko od Markovog mišljenja. Po mom mišljenju, realno, jedini koji mogu nečemu da se nadaju, ukoliko sud privremeno zabrani EO su oni kojima je intervju bio zakazan pa otkazan zbog covid-a. Za sve ostale, rekao bih da je sve na ekstra dugačkom štapu, zato što jednostavno nema više vremena. Zakon je, što se roka tiče, prilično jasan i ne znam da li je uopšte i u teoriji moguće da se taj rok produži bez menjanja zakona.

Još jedan veliki problem su zatvorene ambasade, pa sve i da skinu ban džabe je, ako ambasade ne rade. Situacija u Srbiji je i dalje kritična, a koliko mogu da vidim u medijima, ni u Makedoniji, BiH i Hrvatskoj nije sjajno.

Takođe, čitao sam na stranim forumima da su ljudi zvali KCC i da su im oni otvoreno rekli da je DV2020 završena i da ne rade više nikakve obrade vezane za to izvlačenje. To je još jedan loš znak.

Za kraj, kao neko ko je 2018. doživeo nešto slično, mogu da dam svima savet da je najbolje da što pre prihvate realnost. Znam da je teško i ako vas neko razume, ja vas razumem i znam da nada umire poslednja i da još uvek ništa nije gotovo, bar u teoriji, ali pokušajte da se spremite i za ono najgore. Jednostavno, bolje da se prijatno iznenadite, ako se desi neko čudo i sve se dobro završi, nego da gajite neku lažnu nadu, pa da se na kraju još više razočarate.
Reply With Quote