View Single Post
  #3  
Staro 10.08.2009, 23:13
Enter Enter je offline
Član
 
Datum prijave: 02.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

Hvala ti na savetu, ali sam se licno uverio da "mozda" i "ne verujem" ne pomazu. Traze mi upravo to sto sam napisao - i ciljam ovog puta na korisnika Žanu, tj. njenu pomoc, jer je nesto slicno radila. Da je citiram:
[COLOR="Red"]"Druga stvar koja treba da se objasni nasim zatupljenim izdavacima potvrda o zaposlenju je: njih ne interesuje da li je neko bio u po nasim definicijama stalnom radnom odnosu, ili preko zadruge, ili po ugovoru o delu ili sije mi ga Djura.... oni samo treba da izdaju potvrdu da STE OBAVLJALI ODREDJENE POSLOVE U PERIODU OD-DO... znaci, da imate praksu u necemu. Moju potvrdu iz televizije kad su videli kad se nisu uslogirali: moj pametni direktor pravnik je ispisao dve strane nabrajajuci srpske clanove i periode u kojima sam ja bila zaposlena - ono bezobrazno namestanje tipa prijavljivanje na tri meseca pa 3 dana placeni odmor pa dva neradna dana, pa ajmo Jovo nanovo... e dzabe ja njemu tupih - upisi covece koliko godina sam radila na televiziji mani pravni odnos i datume... ali ne vredi...ovi u ambasadi se posteno ismejali citajuci potvrdu... Sacuvaj me Boze. Znaci - ako ste radili u na primer trgovini, pa i neprijavljeni - nek napisu potvrdu da ste radili, nece nikome dlaka sa glave da fali... nece da ih amerikanci prijavljuju poreskoj upravi sto vam nisu placali doprinose jer u ovim drzavama je to vasa/nasa obaveza - tako da ih iskreno boli uvo..."[/COLOR] Link ka ovom postu (#38):[url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=8107#post8107[/url]
Ovo mi je bitno, jer sam cetvrtu godinu zavrsio vanredno i to im ne odgovara (iako po Žani to ne bi trebalo da bude vazno, ali eto, realnost je drugacija, neka ne zameri, svakako cenim njeno iskustvo).
Pogledati i ostale njene postove koji imaju veze sa tim:
[url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=2909#post2909[/url]

Ako neko ima jos neko iskustvo, neka napise, mozda se razlikuje od njenog. Dakle, ne moram valjda direktora da jurim za ovo?