View Single Post
  #9  
Staro 08.09.2014, 18:48
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivkodrg Prikaz poruke
Posle tri meseca boravka ...."update"....
Svakom bih, ali svakom preporucio da zaobidje West Virginia-u u sirokom luku....prosto je neverovatno koliko je ovaj deo USA zaostao u svakom pogledu, neverovatno...Ukoliko bi nekim cudom sklonili samo automobile sa ulica, svi bi pomislili da su u zoni sumraka i da smo se vratili u sedamdesete..... jednostavno, zemlja je stala u tom periodu, vrlo malo novih kuca, izuzetno veliki problem sa drogom i kriminalom u pojedinim delovima...mnoga mesta su neverovatno siromasna, da covek ne poveruje....npr. siguran sam da nigde, ali bas nigde u Srbiji nije tako lose kao u Montgomery, WV... strasno.....
U celoj drzavi imate samo dvojicu"nasih " ljudi, jedan je dekan sa sestocifrenom platom, ali i sam gleda da pobegne po svaku cenu, drugi je student koji radi master na univerzitetu, na kojem je dobio punu stipendiju preko fudbala...Mozda i to nesto govori...
Mislim da sam shvatio pravo znacenje reci " fly over state"....
Zao mi je sto si imao vatreno krstenje u Zapadnoj Virdziniji, mada sam ti ja jos pre dolaska izmedju redova napisao da ne ocekujes previse od WV.

Morgantown, WV je malo napredniji jer je univerzitetski, pa samim tim i kulturniji... Ostatak drzave - krsh...
Reply With Quote