View Single Post
  #642  
Staro 31.01.2023, 09:59
kvinsic kvinsic je offline
Član
 
Datum prijave: 31.01.2023
Poruke: 2
Nepromenjeno

Poštovanje i pozdrav svim forumašima, pročitao sam dosta tema vezano za vizu i možda ću se ponoviti u nekom pitanju ali nadam se da neću biti dosadan. Naime želio bih aplicirati za turističku vizu da posjetim US turistički 10-15 dana a možda malo više zavisno od novca kako budem raspolagao (ali stvarno ) ,imam već C1/D tranzitnu vizu izdatu u avgustu '22 koju sam dobio prelagano jer sam imao garantno pismo kompanije i postavljeno mi je par pitanja forme radi ali nisam je koristio tj nisam putovao za Ameriku. Imam 29 godina ,oženjen, troje djece , na bankovnim računu imam finu svotu ušteđevine ,od nektetnina na svoje ime nemam ništa ali imam porodičnu kuću na očevo ime i dva stana na majku, putovao sam u zemljama Balkana na po nekoliko dana , imam par pečata sa aerodroma Engleska,Njemačka, Francuska, Austrija nešto malo zadržavanja, nešto u tranzitu itd...e sad me interesuje kad sam aplicirao za tu C1/D vizu naveo sam da ne radim (što i formalno jeste istina jer sam neprijavljen) i ako sam već u firmi u Crnoj Gori već 6 godina i imam ugovore .Da li sada kad budem aplicirao za B1/B2 trebam navesti da radim ili ne ? Jer bih mogao od firme da izvadim potvrdu da radim i da imam ugovore (za koje ne znam znače li išta ako nisam prijavljen). I možda bi išao sa drugom zajedno ako se on odluči ,da li je bolje da zajedno apliciramo tj isti dan intervju ili odvojeno. Treba mi vaš savjet i po vašem mišljenju koliko su ovo njima čvrste veze da ću se vratiti, i ako znam da nekog pravila nema...
Reply With Quote