View Single Post
  #12  
Staro 14.02.2018, 05:42
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Dva pravila sto se brojanja dana za drzavljanstvo tice:

1. Boravak ne duzi od 6 meseci van US
2. Vise od polovine dana provedenih u US u vremenskom periodu od 5 godina koji pocinje od dana aktivacije zelene karte.

Ne gleda se na godisnjem nivou vec na nivou celog perioda.

Npr: Neko samo udje i aktivira GC, provede par nedelja i vrati se nazad na 4-5 meseci, udje opet na par nedelja pa se vrati za tri meseca itd itd. Toj osobi se ne resetuje "sat" ali kada dodje onih 5 godina neophodno je da u zbiru broj dana bude vise od polovine (okvirno barem 30 meseci).

Kako se broje dani: Dan ulaska i izlaska iz US se racunaju kao dani provedeni u US. Npr: Izlazak iz US 2.feb i povratak u US 18. feb. - 2. i 18. feb se racunaju kao dani provedeni u US i konkretno u ovom primeru racunate 15 dana (NE 16, NE 17 - vec 15).
Po tome bi znacilo da ako sam izasao iz US tokom 3-eg septembra 2017 (nebitno u koliko sati), a udjem u US u toku 3-eg marta 2018 po Americkom brojanju vremena-sata, makar minut pred njihovu ponoc (tj. pre 4-tog marta), nebitno koliko sati-minuta tokom ta dva dana provedem u US, odnosno van US (znaci 3-ci septebar i 3-ci mart bi se racunali kao da sam ih u celosti proveo u Americi, cak i iako sam ih samo delimicno proveo u USA... ?)

Po tom proracunu, brojeci dane u kalendaru zakljucujem da bi moj broj dana van Amerike tada bio 26 nedelja minus 2 dana...

26x7-2=182-2=180 dana van US

obzirom da je to manje nego pola od 365 (jer je 180+185=365)

znaci li to da cak i ako bih usao 4-tog marta (recimo stignem pred ponoc 3-eg marta, a zadrze me na ulasku pa predjem u 4-ti mart), to bi se racunalo kao 181 dan van US ??? (181+184=365, pa je opet 181 manje nego 184, zar ne???) cak i u slucaju ulaska u US 4-og marta, ja sam manje od polovine od 365 dana bio van USA?

Dal ima neki kalkulator gde mogu da ubacim datume i proverim dal sam u pravu ili ne?

Dal mogu hladne glave da uzmem kartu sa kojom bih usao u US u toku 3-eg marta 2018 godine, a da mi se brojanje za drzavljanstvo ne prekida... ako sam US napustio tokom 3-eg septembra 2017...
Reply With Quote