View Single Post
  #13  
Staro 14.02.2018, 12:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Po tome bi znacilo da ako sam izasao iz US tokom 3-eg septembra 2017 (nebitno u koliko sati), a udjem u US u toku 3-eg marta 2018 po Americkom brojanju vremena-sata, makar minut pred njihovu ponoc (tj. pre 4-tog marta), nebitno koliko sati-minuta tokom ta dva dana provedem u US, odnosno van US (znaci 3-ci septebar i 3-ci mart bi se racunali kao da sam ih u celosti proveo u Americi, cak i iako sam ih samo delimicno proveo u USA... ?)

Po tom proracunu, brojeci dane u kalendaru zakljucujem da bi moj broj dana van Amerike tada bio 26 nedelja minus 2 dana...

26x7-2=182-2=180 dana van US

obzirom da je to manje nego pola od 365 (jer je 180+185=365)

znaci li to da cak i ako bih usao 4-tog marta (recimo stignem pred ponoc 3-eg marta, a zadrze me na ulasku pa predjem u 4-ti mart), to bi se racunalo kao 181 dan van US ??? (181+184=365, pa je opet 181 manje nego 184, zar ne???) cak i u slucaju ulaska u US 4-og marta, ja sam manje od polovine od 365 dana bio van USA?

Dal ima neki kalkulator gde mogu da ubacim datume i proverim dal sam u pravu ili ne?

Dal mogu hladne glave da uzmem kartu sa kojom bih usao u US u toku 3-eg marta 2018 godine, a da mi se brojanje za drzavljanstvo ne prekida... ako sam US napustio tokom 3-eg septembra 2017...
Ukratko: previse matematike ni oko cega.

“Hladne glave” da cepidlacis dane - licno nije moj stil. Moj stil bi bio 5-5.5 meseci, nikako knapiranje po sistemu da se bukira avion koji slece u 23.59 tamo nekog dana koji sam izracunao. Nece u exYU nista da izgori za dve nedelje a meni bi bila mirna glava. Da li je 180 ili 182 - ne d’o ti Bog da krenes oko toga da se na aerodromu raspravljas sa nekim nezainteresovanim imigracionim sluzbenikom koji iza tebe ima citav red naroda I samo ceka tebe da kalkulise I nateze se k’o sto se mi ovde natezemo. Moze glatko da ti oduzme GC I posalje te kod imigracionog sudije pa se ti na sudu dokazuj da li si I sto si ostajao toliko dugo, a tu vec mogu I da ti traze one takse koje nisi uradio kao dokaz o vezama sa US.

Ukoliko zelis da potencijalno upadnes u problem, samo napred.

P.S. Objasnjeno je sve I zamolicu te da ne postavljas dalja pitanja na ovu temu.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote