View Single Post
  #4  
Staro 19.04.2014, 02:47
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Smith6000 Prikaz poruke
Ide:
1. imigracija
2. kofer
3. carina

Ne postoji vise I-94, vec samo carinski obrazac koji pupunjavas kao US resident (guglaj 6059B form) u avionu.

Moje iskustvo na JFK da smo isli na strance salter, cekali sat vremena, i kad nam je uzeo otiske i kovertu odveo do neke kancelarije gde smo samo sacekali negde 20 minuta dok su, valjda, obradili te podatke i pitali nas da li nam je to mailing adresa.

@noki, US Residents idu u isto red sa US Citizens. :P Na terminalu 1 i 4 JFK, za ostale ne znam, imaju cak salter za US Residents gde nikad nema guzve. Za prvi passos mora licno da se preda. Nije Amerika bas toliko digitalizovana i povezana sorry za offtopic.

Na granici te nece nesto previse ispitivati. Tu je znanje osnovnog engleskoj sasvim dovoljno, mislim.
Ja eto iz mog iskustva,dva puta sam isla od kad sam ovde i oba cekala vise od 2 sata, a znam da su sluzbenici koji stoje sa strane upucivali ljude sa americkim pasosom u druge redove,nas u druge.
Sto se tice pasosa,znam iz prve ruke posto sam roditeljima terala celu papirologiju.(to je bilo pre par meseci)
Popunila sam im forme za naturalizaciju,otisli su na razgovor, tata polozio,mama nije,ona zadrzala grin kartu,a ocu oduzeli a dali mu kovertu sa formularima za pasos.
Ovde u Nju Dzersiju sa tom kovertom odes u postu kazes zasto si tu,imaju specijalnog sluzbenika u posti sto je zaduzen za pasose(moram da kazem da za svaki county ima po jedna posta sto prima pasoske molbe),posaljes forme sa slikama,i cekom i posle dve-tri nedelje posalju ti pasos.(mom tati pasos dosao posle tacno dve nedelje)
Reply With Quote