Tema: Alaska
View Single Post
  #9  
Staro 23.07.2011, 12:56
passenger passenger je offline
Član
 
Datum prijave: 27.06.2011
US lokacija: Boca Raton, FL
YU lokacija: Novi Becej
Poruke: 10
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Evo prvi post na forumu postavljam u ovoj temi, jer sam bio na Aljasci isto kao ucesnik w&t programa. Slozio bih se u svemu sa uncle sam-om, aljaska jeste divna zemlja ali zivot u njoj je dosta drugaciji.

Osim velikog broja ljudi sa psihickim poremecajima, ogroman je broj alkoholicara, i to je glavni uzrok kriminaliteta, pogotovo po manjim mestima. Inace zivot van Anchorage-a je skoro besmislen, jersu mesta mala i znatno skuplja za zivot nego sto bi ljudi pretpostavili - mislim uglavnom na cene u lokalnim radnjama.

Leta znaju biti dosta kisovita i oblacna, sa temperaturama od nekih 25 stepeni, ali kada krene kisa zna da pada i po mesec dana non stop.

I da, najveca industrija tamo je industrija ribe i morskih plodova, gde se super zaradjuje, ali je posao krvav, ali zato svake godine sve veci broj nasih studenata ide tamo, upravo zbog zarade.

Inace velik broj amerikanaca iz kontinentalne usa ni ne zna da je alaska deo njihove zemlje , i vecina banaka i velikih korporacija ima posebne uslove poslovanja za sve ekspoziture na aljasci, dosta razlicite od npr. u michiganu ili nekoj drugoj zemlji
Reply With Quote