View Single Post
  #329  
Staro 23.11.2012, 01:06
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Stevan Prikaz poruke
Ja prvi put kupujem avio kartu i prvi put cu da letim avionom, i nisam bas upoznat sa tim agencijama i agentima sto je pominjano u ranijim postovima. Uglavnom planirao sam da letim sa Lufthansa. Nista, sl. nedelje cu da pozovem agenciju u Bg i da se raspitam kako ide ta procedura, i nadam se da ce mi preporuciti najbolje i da me nece prevariti Hvala Ti na savetu. Mnogo mi znaci

Vidis, ako nisi leteo pre, sto si odabrao Lufthansu? Ja sam igrom slucaja do sada imao oko 100 letova (mada se uzasavam letelja) sto po Evropi sto po Americi i mogu ti reci da unapred odredjivanje avio kompanije je najmanje bitno. Ja sam leteo sa Jatom, British Airways, Swissom, Virginom, Lufhansom, Deltom, Air Tranom, Jet Blue, American Airways i mogu ti reci, da sada kada biram, gledam novac, vreme poletanja i sletanja i koliko dugo se ceka izmedju letova.

Jedno vreme varijanta: Jat do Londona pa Virgin je bila najjeftinija, sa neka 4 sata cekanja, po meni je to sasvim OK. Jat je smor do Londona, ali ni ostale avio kompanije nisu nista posebno na "kratkim letovima". Leteo sam Swissom 16 puta do Ciriha i Brisela, i to samo zato sto su karte bile jeftinije, inace celokupan dozivljaj u poredjenju sa JATom - niti nesto bolji niti nesto gori.

Prijateljski savet, izbegavaj avio kompanije koje ti produzavaju let (recimo LOT jer ti je let duzi neka 3-4 sata, Aeroflot, Turkish), a ostale varijate: Air France, British Airways, Lufthansa, Swiss, Virgin, Austrian - sta god da ti odgovara sto se tice vremena i cene, nemoj se ustrucavati.

Pozz
Reply With Quote