View Single Post
  #11  
Staro 03.11.2015, 15:44
prvoc prvoc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Tebe cekam juce ceo dan
Znam da ste imali isto kao ja problem sa srednjim imenom zato mi je bilo bitno da vidim kako ste prosli....ocigledno nisu pravili problem zbog toga sto mi veoma drago....pisite iskustvo cim ustanete...
Hvala svima na cestitkama i pridruzujem se cestitkama za nenala mada mislim da smo se sreli u ambasadi ako su to oni bili u Sarajevu tako da ovim putem im jos jednom cestitamo !

Grabovac84 jos jednom hvala za sve, takodje i johniewalkeru koji nam je bas mnogo pomogao, hvala, i sto se tice srednjeg imena sluzbenica na prvom salteru odmah je shvatila sta je problem i bitno je samo da se u aplikaciji napise ime iz pasosa, samo je upitala da li je to nadimak i naravno ja sam rekao da jeste to je moj srecni nadimak tako da samo treba objasniti i nista ne treba da brines, tako je bilo sto se nas tice, a ne vjerujem da ce biti problema kod tebe.

E sad sa procedurom oko intervjua. Dosli smo pred ambasadu prije 2 sacekali smo njihovu pauzu do 2 i onda su poceli da primaju za vize, ispred nas je bilo dvoje za zelenu kartu i jos jedan bracni par sa dvoje djece koji su mislim bili za spajanje porodice, i posle nas je bilo jos troje ali mislim da nisu za zelenu kartu. Ulazilo se jedno po jedno, prije toga uzmu pasose. U prvoj manjoj zgradi standardna procedura sve se vadi iz dzepova u kutiju svi dokumenti i odjeca jakne kaputi, i to ide kroz skener, a onda nas je drugi policajac ocitao sa onom dugackom palicom, zatim ono sto je bilo u dzepu sam ponio sa sobom a cd mi nisu dali da nosim rekli su da ce oni tamo ako budu trazili da ce im oni poslati, takodje moraju telefoni da se ugase i ostave u prvoj manjoj zgradi, samo fascikle sa dokumentima se nose, supruga je ostavila torbu u toj zgradi a ponijeli smo kapute.

Zatim se ulazi u cekaonicu i tu smo cekali oko pola sata dok su ispred nas zavrsili. Sve se obavlja na salterima tipa ovih savremenih banaka gdje ste vi ovamo oni tamo i gledamo se kroz debelo staklo i citav intervju je tako obavljen. Kada je dosao red na nas preko razglasa su prozvali nase prezime i onda smo pristupili provjeri dokumenata.

Bilo je nekih razlika u odnosu na ostale informacije ali nista strasno, ja kao nosilac dao sam pasos kao i supruga i 2 slike,a zatim potvrdu za popunjen formular jos jednu potvrdu i za suprugu posto smo se vjencali posle intervjua. Pitala me za srednje ime to sam maloprije objasnio. Zatim je trazila moju diplomu sa prevodom i kopiju, tu sam malo zastao posto mislio sam da ne treba ali kada je vidjela univerzitetsku diplomu rekla je da moze.

Ja bih preporucio ko ide u Sarajevo da nosi prevod diplome sa sobom i ovjerenu kopiju jer je ova sluzbenica rekla da to jedino traze da se prevede.

Ljekarsko je vec bilo poslato njima iz eurofarm klinike.

Nije mi trazila za srednju skolu nista.

Zatim sam dao vjencani list original, kasnije je supruga dala kopiju posto smo jedan ponijeli original.

Meni je sve originale uzela sto se tice dokumenata kao i za suprugu, i to me je malo zbunilo posto na forumu su pisali da uzimaju kopije ali ni to nije problem samo ponesite.

Posto sam rodjen u Srbiji a zivim i radim u BiH sve sam duplo vadio, ali je uzela samo rodni list iz Srbije, a za sud i policiju iz obje drzave, uvjerenje o drzavljanstvu mi nije trazila.

I uvjerenje o sluzenju vojske i to ponesite jer traze, ja sam donio za BiH tj. za Republiku Srpsku da nisam sluzio, nije mi trazila iz Srbije.

Za suprugu, nije trazila svjedocanstva za srednju skolu samo

pasos,
2 slike
ljekarsko koje je vec bilo poslato njima
vjencani list kopija
rodni list iz Crne Gore
uvjerenje iz policije i suda iz Crne Gore i iz BiH posto je imala kraci period boravka prijavljen u BiH ili mozda zbog zavrsene srednje skole i studiranja u BiH, ne bih znao reci uglavnom uzela je i za CG i za BiH za nju.

U tom predavanju papira sluzbenica je bila jako ljubazna i cak smo se malo i nasalili o njenom porijeklu uglavnom opustena atmosfera, kao sto su i govorili prije na forumu da je sve ovo formalnost i stvarno jeste.

Ovaj prvi korak je trajao mozda oko 20 minuta i bio je na salteru broj 2 ima ukupno 6 saltera. Ova sluzbenica nas je zatim poslala da sacekamo da nas prozovu na salter broj 1, sacekali smo mozda 5 minuta, platili 2 puta po 330 dolara i dobili priznanicu.

Zatim smo sacekali mozda jos 10 ak minuta kada nas je prozvala konzul na 3 salter, jedna veoma ljubazna plava zena od oko 40ak godina. Posto znam engleski ja sam sa njom pricao i pomalo prevodio za suprugu, ona je samo prosla dokumente jos jednom, dali smo zakletvu sa podignutom desnom rukom, dali otiske za 4 prsta zajedno bez palca samo po jednu ruku, dok je na prvom salteru zaboravio sam reci trebalo za obje ruke po 4 prsta ali sve zajedno, a na kraju palcevi zajedno, jednostavno je.

Malo smo jos pricali ona se smjesila svo vrijeme i vrlo ljubazna je bila, nije nas nista pitala ni za adresu gdje idemo, samo ona prva sluzbenica je pitala da li to ta adresa na koju idemo, nije nas pitala sta planiramo tamo raditi, nista od toga, samo je kroz 10ak minuta rekla da su nam vize odobrene i da dodjemo u petak izmedju 2 i 5 sati. Mi onako presrecni zahvalili se i puni utisaka pozitivnih posli da slavimo.

Eto toliko od nas nadam se da smo bar malo pomogli, i jos jednom ne brinite samo pripremite dokumenta i osmijeh i smirenost i sve ce biti ok. Veliki pozdrav za sve forumase !