Tema: Pomoc
View Single Post
  #2  
Staro 15.09.2013, 10:59
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik poshtica Prikaz poruke
Cao svima! Muz i ja smo dosli pre godinu dana u Kaliforniju (Bay Area) i trenutno on radi a ja i dalje trazim posao pa nas interesuje da li neko moze da nam odgovori, od vas koji ste duze tu, da li postoji neka privilegija za nas koji imamo zelenu kartu sto bi nam olaksalo placanje stana ili racuna? Da li imamo pravo da apliciramo za bilo kakvu vrstu pomoci a da to ne utice na kasnije dobijanje drzavljanstva? Najvise bi nam koristilo da dobijemo neku vrstu olaksice oko placanja stana s obzirom da nam je to najveci trosak (jednosobni-1500$ mesecno).
Hvala!
Ja za tako nesto nisam cuo! Postoje neki affordable housing ali sve jedno moras da im 'dokazes' da imas primanja 3.2 puta veca a 4.6 puta manja nego sto je cena rentiranja stana pa dok ga ubodes ubilo se. U Bay area je jako tesko naci stan iskreno mislim da vi sa 1500$ za 1/1 prolazite odlicno. Mislim zavisi sad koji deo nadam se da nije Oakland, East San Jose ili East Palo Alto ako je iole ok kraj onda je to izuzetno dobra cena posto ste vec godinu dana tu onda i sami verovatno vec znate situaciju.
Ako nije tajna koji deo?
Reply With Quote