Tema: Ventiliranje
View Single Post
  #8  
Staro 16.11.2014, 01:20
Priceza's Avatar
Priceza Priceza je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2013
US lokacija: Misliću o tome sutra
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno Mnogo dugačko

@Magelan

Kako ovo da sročim, a da ne zvuči usiljeno diplomatski? Ja se sa svima slažem...

Ne šalim se, ozbiljno. Ima istine u tome da su nadanje i euforija generalno loša rabota, ali je istina i u tome da se ljudi oslobađaju od stresa takvim stavom. Ima istine i u tome da se neki previše koncentrišu na kuknjavu, umesto na druge opcije za bolji kvalitet života. Ima istine i u tome da neki nemaju drugih opcija. Ima i onih koji imaju jaaaaako ograničene opcije, ili su opcije dugo-dugo-dugoprocesne, i zapravo rade nešto I na drugim opcijama, ali im je opet potrebno malo odvrtanja ventila.

To ventilisanje će pasti na ovom forumu, sasvim logično, gde drugo? Ovde su ljudi koji to razumeju, svi dobro znamo kako većina okoline reaguje na priče o boljem životu van rodne grude, te je ovo safe place za kuknjavu tog tipa.

Ok, oko prijava i malo pre izvlačenja ljudi se povampire ponovo, opet sasvim logično, tih se dana to dešava zar ne? Ja recimo više postujem za vreme tih dešavanja (mislim, broj postova mi je oko 10 za cele dve godine, tako da uzmi to sa rezervom ), ali poenta je da van tog perioda ne postujem uopšte. A da li sam tu? Jesam. Čitam tako, šetam po forumu, čisto da ako bude prilike da se i ja obradujem, ne obradujem stare članove sa gomilom pitanja na koje je već X puta odgovoreTo... Jerbo bi u mene... , opravdano.

A i logično mi je da ljudi malo utihnu sa postovima od sredine maja do sredine avgusta. Realno, osim članova koji su skoro stigli u USA, i traže konkretne savete od iskusnijih, i članova koji su izvučeni pa ih zanima svašta oko slanja formulara i sl., ostali nemaju oko čega da postuju, baš iz razloga koje si naveo. Ja sad ne razumem da li ti smatraš da treba da su aktivni na forumu, da postavljaju pitanja i sl. ako nisu izvučeni, ili smatraš da treba da ćute dok ih ne izvuku?

Da bi neko, po onome što si napisao, potpuno ispunio tvoje kriterijume normalne osobe (pritom te ne osuđujem ako je tako, najiskrenije me zanima, jer mislim da i u tome ima malo istine), mora da se uopšte ne javlja i ne postuje, samo da čita? Mislim, mora čovek da čita, ako neće da spamuje forum za sve pare u momentu kada ga - ako ga - izvuku?

Ja lično mislim da ljudi treba da sanjare ako im je tako lakše, ili da kukaju ako im je tako lakše, ali i da rade na ostvarenju snova na svim frontovima, a ne samo na ovom forumu. I bolje ako ne postuju za vreme pauze, neka rade nešto drugo, nešto divlje... I mislim da se u tom periodu malo treba čituckati forumsko štivo. A ako vam i padne na pamet da postujete nešto sanjalački, tipa nađete sajt za pretragu USA tezga-klub muzičara, pa to podelite sa forumašima ()... Pa mislim, malo maštarije nikoga nije ubilo, zar ne? Ali samo malo...

A volela bih da, pošto si već u USA, baciš pogled i na sledeći post (ne može da stane sve u ovaj), jer me zanima da li si naletao kod emigranata uopšte (ne obavezno Balkanaca), na ovakve ljude? Ako uopšte imaš kontakte sa skorašnjim emigrantima... So,
Reply With Quote