View Single Post
  #2  
Staro 08.10.2017, 15:42
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

E pa ovako stvari stoje. Bio sam u Nemackoj i radio osam meseci pre nego sto sam dosao sa porodicom u USA. Odseli smo kod prijatelja za prvo vreme dok se ne snadjemo. Bili smo odusevljeni kako je sve drugacije nego u Evropi, a oni su tada ziveli u prilicno idilicnom delu. Sve novo kuce, ulice ,travnjaci itd. Zatim vidis da je sve to nekako vestacki, moglo bi se reci skoro plasticno u odnosu na Evropu. Mogao bih da knjigu napisem onako lagano kada bih hteo. Uglavnom za mene stvari stoje ovako. Ako imas dobar posao u Nemackoj i porodicu onda ne mrdaj osim ako te ovde ne ceka nesto sa 6 cifara. Ako si sama i radis neki bezvezni posao u Nemackoj onda bih preporucio da dodjes i probas. Pogotovo ako imas neki plan da zavrsis neki dobar Koledz, tj. ako si ambiciozna Amerika moze biti stvarno dobra u smislu da ostvaris svoje ambicije. Za sve to treba da predjes preko puno trnja ako si "ready". Vidjao sam hirurge iz Srbiji koji rade kao konobari ovde. Uglavnom kada dodjes ti si nobody. Ako vise volis sigurnost, Nemacka. Ako imas ambiciju i plan Amerika. Ovo je moje licno vidjenje i u potponosti se slazem sa ljudima koji misle drugacije. Sve ide od slucaja do slucaja. Nekima je ipak najbolje u Srbiji i tamo su se nasli i snasli na kraju krajeva.
Reply With Quote