View Single Post
  #33  
Staro 12.11.2019, 06:42
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala @kdragan77 na odlicnom izvestaju iz Kolorada. Obzirom da mi je Denver blizu (2cm na karti) hteo sam da se malo provozam do "obliznjeg" grada. Steta sto je vec zima, ali na prolece mozda i navratim.

Da li mozes da napises malo vise o poslu u UPS-u? Koja je satnica i koji poslovi se najcesce nalaze? Hvala
Bit ce mi drago da nas posjetis u Koloradu.
Sto se tice UPS sve je definisano ugovorom izmedju Union I UPS
https://teamster.org/news/2018/07/te...ple-highlights
Ovdje u Coloradu je pocetna plate za part time (warehouse) je15$ po satu plus full benefits poslije 8 mjeseci. Sve poslije 5h je overtime 1,5 puta ( 22$/h)
Sto se tice full time ( delivery driver) pocetna je od 21$ pa do 41$ po satu ( top pay je poslije 4 godine ) plus benefits ( health insurance, pension, job security). Sve poslije 8h rada je overtime ( 31$ do 63$/h)
Plate se isplacuju sedmicno ,svaki petak
Pored ovih union jobs imas I priliku da odes u managment I da napredujes tom linijom . U tom slucaju su fiksne plate plus bonus.

Za mene licno je union job bolji posto imas neku sigurnost , jest da se radi ali ti je posao zagarantovan. I jednom ako predjes u managment nema nazad .
Ove momke sto vidis u UPs delivery brown kamionima zaradju od 80k do 120k godisnje sa svim prekrovemenim ( ako su u top pay znaci preko 4 godine radnog staza).Sto se tice godisnje odmora prve godine imas 2 sedmice a svakih 5 godina se povecava za jednu sedmicu do max 7 sedmica godisnjeg odmora poslije 25 godina staza. Godisnji odmor je placen 45h (40 h +5 h overtime) po sedmici .

U slucuja neke povrede imamo short time disability and long time disability koji je placen 60% plate.

Kao full time imas I pravo na company life insurance of 100 000$ .

Ovaj posao nije za svakoga posto se dosta radi I nema se puno slobodnog vremena za porodicu. Moja radna sedmica je oko 50 h a sada u peak ( od Thanksgiving do 5 January) je I do 70h sedmicno ( stim sto je sve preko 60h sedmicno placeno tri puta od 63$ do 123$ po satu).

Meni omiljeni radni dan u godini je dan poslije Thanksgiving ( to je tek crni petak) to smo placeni duplo satnicu plus placenih 8h praznik. $$$$$$$
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote