View Single Post
  #12  
Staro 21.06.2014, 19:05
Svetski Putnik Svetski Putnik je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Čačak
Poruke: 4
Nepromenjeno Procedura

1. U avionu popunjavate I94 obrazac. (nemojte me drzati 100% za rec, da li se zove bas I94), ali u avionu morate popuniti obrazac sa vasim podacima i podacima kod koga idete., da li unosite neku robu za prodaju u USA, da li unosite neke umetnicke vrednosti,itd. najobicnija i najprostija pitanja)
2. Na carini, ili granici vas umsmeravaju de idete. Dolazite kod emiraciono officera, koji pita de idete, koliko ostajete (ako po njemu ostajete previse dugo, pita kako mozete toliko duo da budete, ako ste turista, i neka pitanja slicna u ambasadi.Svo vreme cuka po racunaru )
I on vam udara pecat pored vize, koliko mozete da ostanete. (opet ovorim o turistickom ulasku). Citao sam d neko ceka 2-3 sata. Ja sam na JFK-u cekao bukvalno 15 minuta da dodjem na red, i jos mozda 10 min.razovaao sa carinskim officerom.
3. Posle toga, uzimate torbu sa trake, i ponovo idete kroz neku kontrolu. Nisam obracao paznju koja su im obelezja, ali tu vec imate odredjen ulazak. I oni pitaju opet slicna pitanja. Sta,kako,gde. I na tom drugom kontrolnom punktu vam uzimaju papiar koji ste popunili u avionu.

U slucaju da vam iz neko razloga treba taj I94, mozete a odstampati na netu, odete na sajt custom and borders, i unesete vase podatke, i ostampace vam vreme i datum ulaska, aerodrom,itd.
Reply With Quote