View Single Post
  #10  
Staro 12.05.2009, 09:36
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik petar.world Prikaz poruke
bas me interesuje kako su mu odobrili green kartu kad tamo on vec pada na teret Social Security-ja?? zar uvjek ne pitaju u ambasadi sta planirate da radite, a opet zna li on uopste engleski (posto imam i ja dva ,,seniora,, koja bih prijavio )
Mozda i nece spasti na terete drzave???? Da ide na teret drzave nebi mu ni odobrili GC. Neznamo mi kakve su njegove materijalne mogucnosti, znanje, poznanstva i da li on zna engleski ili nezna.
Tako se razmislja kod nas na Balkanu gdje je 25-30 godina gornja starosna granica za zene za kancelarijski posao a 35 za cistacicu ili kuvaricu. Ostalo...mars u smece (licno iskustvo - 47 godina starosti)
Ameri ne gledaju na godine starosti nego na sposobnost da se radi. Ovdje gdje ja radim ima amera koji su dosli (znaci prosli WOBI test i ljekarski bez problema) a stari su i do 75 godina. Cice su vesele naravi, vrijedni i stvarno da im covjek pozavidi na vitalnosti i energiji. Najstariju zenu koju sam licno upoznala je 1943 godiste i jos uvijek radi u finasijama da sve sve pusi
Ocito da je ipak sve individualno, zar ne?
Nego, prijavi ti ipak te tvoje seniore i neka u medjuvremenu odrade kurseve engleskog....svako ima svoju nafaku...mozda budu sretne ruke, a i zasto da ne? Nista ne mogu izgubiti a ako ne probaju nece ni znati da li su ikad mogli proci.

Ima i ona dobra stara izreka:
Nista gore nego kad covjek "umre" sa 30 a sahrane ga sa 80 godina starosti!
Reply With Quote