View Single Post
  #9  
Staro 06.11.2018, 06:30
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Planiram da dobijem GC,ne zelim nikako na crno.Inace cuo sam da je plata policajca veoma dobra(npr. na havijima,jednoj od drzava koje regurtuju i ljude sa zelenom kartom u policiju,pocetna plata je malo vise od 5000$,sto je nakon poreza oko 3250$ ako sam dobro izracunao,plus su tu bonusi u vidu penzionog,zdravstvenog,zivotno osiguranje,mogucnosti napredovanja).Za vojsku sam dugo razmisljao i ipak ne bih zbog moralnih razloga(Ne bih da sluzim vojsci koja je bombardovala moju zemlju),a ne znam nikog ko je bio tamo pa da kaze kako je u vojsci,a ne znam ni da li bih preziveo mirovne misije.Cuo sam da je voznja kamiona dobro placena,al to me ne privlaci.Ne bi bilo lose da radim u obezbedjenju ako me ne prime u policiju,citao sam po sajtovima i zakljucio da je zarada u proseku 10-11 dolara u siromasnijim drzavama a 20$ u nyc i ca,mada i troskovi su veci tako da mi dodje na isto otprilike.Neko je gore napomenuo da ima mnogo boljih poslova koji mogu da se rade,da li moze da navede neko koji su to poslovi,bio bih mu zahvalan.Oduvek me je privlacila CA,FL,Hawaii i tako te primorske suncane drzave.
Ziko, taj ko ti je rekao da je plata u NY 20$ te mnogo slagao. Pre ce biti oko 8. To su najslabije placeni poslovi i generalno bi trebalo da se klonis toga. Ovde uopste nisi primoran da trazis takve poslove.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote