View Single Post
  #243  
Staro 02.01.2019, 00:55
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Ja sebe ubeđujem da neću da idem kolima na kraće rute.

Ovde je lako. Samo pomislim koliko me košta benzin i kako je teško naći slobodno parking mesto.

Kad stignem u USA, videću da li ću održati obećanje. Mada... kad razmislim... Iz prodavnice se uvek nosi nešto teško. Mislim da je praktičnije ići kolima.
po mom skromnom iskustvu jedan od razloga zasto Amerikanci idu kolima je i bezbednost, ako recimo iskljucimo lose vreme ili grad koji nije u ravnici pa je tesko voziti bicikl.

Ja cesto koristim gradski prevoz, ali sve cesce razmisljam koliko je to bas pametno jer masa koju srecem po busevima je blago receno na granici normale.

Ima dosta beskucnika koji se tako krecu, smrde, nose neke dzakove sa sobom... zatim freakova ludaka koji obicno sednu u sarage i ti onda krajickom oka pratis sta se desava, just in case.

Gradski prevoz u USA je uglavnom rezervisan za naj naj siromasnije stanovnistvo i totalno je razlicit od EU gde vecina ljudi ikoristi GP jer je tako prakticnije. Verovatno ovo ne vazi za NYC metro i mozda jos par mesta, ai uglavnom je tako.

Privatni auto i avion. Tako se Amerikanac krece.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote