View Single Post
  #7  
Staro 02.02.2010, 16:59
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;13863]Nemam pojma, ali da pokusam da proniknem u ovo, a vi me ispravite ili pojasnite - da li je mozda ovo vezano sa njihovom procenom o tome koliko ces biti likvidan u narednom periodu, pa da recimo nekom lekaru, advokatu i sl., odmah grunu sve kredite jer znaju da takvi mlate pare, a drugim zanimanjima ili ako si negde na kratkom ugovoru i sl. ne daju jer ne znaju da li ce i koliko dugo imatiu posao i moci da placa? Potpuno je druga prica, ali znam da je jedan moj kolega svojevremeno otisao na Novi Zeland da izvidi situaciju da li mu se isplati da se preseli i da je malte ne iz zajebancije otisao u banku da ispita mogucnost dobijanja kredita - istog trena su mu napravili ponudu da otvori ordinaciju jer dobro znaju koliko veterinar moze da zaradi i da ce sigurno dobiti svoju lovu nazad.[/QUOTE]

Ne....upravo suprotno. Osobe o kojima sam rekao da su jako brzo podobijali sve te kredite sa dobrim uslovima uopste nemaju stalan posao, niti dobro placen posao. Oni koji imaju su se mucili... Tako da, nema apsolutno nikakve logike u celoj ovoj stvari. Takodje, pominjao sam osobe koje su dosle 2008 ovde pa navise....ono ranije ne racunam, znam da se mnogo toga promenilo. Trenutno je kreditna kartica i sl problem kokoske i jajeta. Nemozes dobiti karticu ako nemas istoriju i obrnuto, nemas istoriju ako nemas karticu. Svemu tome moze ti secured pomoci...mada i tu znam raznih slucajeva (neki dobiju kreditnu nakon 3, 6 meseci, a neki i preko godinu dana cekaju). Sistem nema apsolutno nikakva pravila (ako ih i ima, ja ih nisam uklavirio).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com