View Single Post
  #9  
Staro 05.02.2010, 22:37
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;13867]Sto se credit union tice, juce sam prvi put za to cuo (odnosno, cuo sam da to postoji, ali nisam znao da mi obicni smrtnici mozemo da se uclanimo). Nazalost, da sam samo ranije za to znao. U prinicpu u vecinu credit union ni ne mozemo se uclaniti, jer su namenjeni za ratne veterane, policiju, vatrogasce itd. Neki su strogo korporacijski, tako da ako tvoja kompanija nije clan....nista od toga. Medjutim, postoje neki koji su bazirani na tome gde npr. zivis. Koliko sam citao na sajtu mog credit union, oni imaju plan za ljude koji nemaju nikakvu kreditnu istoriju. Treba da odslusas neko predavanje i onda ti daju kredit od 500$ na 6 meseci kako bi stvorio istoriju. Mislim da ovo nije losa ideja, cak zvuci bolje od secured kreditne. Necu jos nista da pisem dok ne vidim, a ici cu ove nedelje do njih. Generalno, rade od 1-3pm (komunizam sta ces :-)). Neki su recimo malo bolje organizovani pa sve mozes obaviti preko neta (recimo credit union za zapadni suburbs chicago), ali ovaj moj je neki mali.

Spisak credit uniona mozete pogledati u [url]www.ncua.gov[/url] .[/QUOTE]


USAA iako pise da je za vojsku prima i clanove koji nisu u vojsci. Mi preko njih imamo auto osiguranje.

INGdirect isto mozes koristiti - imas opciju elektronskog bankarstva - jer nemaju svoje poslovnice. Mislim da se taj racun zove e-orange ili tako nesto. Prije nego sto sve profunkcionise moras imati racun u drugoj banci (znaci ne zatvaraj Chase prije toga). Oni daju i povoljnu kamatnu stopu na stednju.

Ja sam pocela raditi u aprilu 2008 i bez problema sam dobila karticu od Chase (unsecured) u junu. Limit prvi 500 dolara a od tada se povecava svaka 3 mjeseca bez da ista trazim. U septembru iste godine uzela AmEx i isto mi dali kreditnu liniju bez problema.

Auto uzeli krajem decembra 2007 preko finansiranja auto kuce (Toyota). Obicno te dodje jeftinije preko njih, posebice ako imaju 0% APR, nego preko banke.