View Single Post
  #10  
Staro 05.02.2010, 23:14
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=milimelo;13892]USAA iako pise da je za vojsku prima i clanove koji nisu u vojsci. Mi preko njih imamo auto osiguranje.

INGdirect isto mozes koristiti - imas opciju elektronskog bankarstva - jer nemaju svoje poslovnice. Mislim da se taj racun zove e-orange ili tako nesto. Prije nego sto sve profunkcionise moras imati racun u drugoj banci (znaci ne zatvaraj Chase prije toga). Oni daju i povoljnu kamatnu stopu na stednju.

Ja sam pocela raditi u aprilu 2008 i bez problema sam dobila karticu od Chase (unsecured) u junu. Limit prvi 500 dolara a od tada se povecava svaka 3 mjeseca bez da ista trazim. U septembru iste godine uzela AmEx i isto mi dali kreditnu liniju bez problema.

Auto uzeli krajem decembra 2007 preko finansiranja auto kuce (Toyota). Obicno te dodje jeftinije preko njih, posebice ako imaju 0% APR, nego preko banke.[/QUOTE]

Koliko si ti dugo u americi? Mislim....ako su ti dali kola sa 0% APR. Kazes da si u aprilu 2008 pocela raditi i da su ti u junu dali karticu....jesi radila pre toga ili sl. Ja prosto ne mogu da verujem...evo vec vise od godinu dana radim za istu firmu i imam direct deposit od chase, ali me ne j**u 2%. Ja ne znam da li mene nesto posebno mrze bankari i ova drzava, ili je nesto drugo u pitanju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com