View Single Post
  #16  
Staro 31.01.2009, 21:33
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Jeste, ali ako je neki grad ogroman....to ne znaci da je sva industrija tu. Kolja je pomenuo da je NY broj jedan za umetnost (slike i sl), ali recimo nije broj jedan za mnoge stvari. On jeste velik i sigurno ima vise poslova (ali i vise ljudi koji konkurisu za iste), ali ne znaci da u drugim mestima nema poslova. Ja sam recimo hteo da idem u neki Roksild u minesoti...malo mestasce od 100.000 ljudi, ali jako puno posla za programere :-)
Isto tako u Srbiji, npr u mojoj struci jeste Beograd imao najbolju ponudu, ali na kraju sam nasao isto tako dobar posao u Novom Sadu za istu platu koju bi zaradio u BG...samo manje troskove, da ne kazem da jedan od najzanimljivijih poslova koje sam vido u Srbiji se nalazi u Subotici.
Hocu da kazem da ne moras biti u najvecem gradu u drzavi da bi nasao dobar posao, pogotovo ne u Americi....gde svuda ima svega....u svakom vecem gradu.
E sada....stvar ukusa, neko je zaljubljen ceo zivot u NY, ja bih licno vole da ga vidim, ali ne i da zivim u istom. Ono sto hocu da kazem je da ako se nekom ne svidi NY, da i u drugim gradovima postoje isto tako dobre ponude za posao.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote