View Single Post
  #295  
Staro 24.01.2019, 08:21
Holly12345 Holly12345 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.01.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Na www.cgfns.org ces naci informacije vezane za nostrifikaciju. Ukratko, prvo treba da polozis TOEFL i zadovoljis kriterijume po sekcijama tog ispita. Zatim u Pearson Vue testing centrima polazes NCLEX-RN. U Evropi NCLEX-RN se moze polagati na par lokacija od kojih je jedna Frankfurt.

Po skolovanju koje imas, ti si u US MSN-RN.



Sanse za zaposljavanje postoje, s tim sto bi bilo neophodno da stupis u kontakt sa regruterima koji angazuju medicinske sestre iz inostranstva.

Btw, gde smo to pomenuli zaposljavanje sa srednjom skolom na ovom forumu? Ili je u pitanju neki drugi forum na kome je tema zaposlavanje sestara sa exYU prostora po zemljama EU? Ono sto smo ovde na vise mesta napomenuli je da sestre sa srednjom strucnom spremom NE mogu da dobiju status "nurse" bez dodatnog skolovanja.
Hvala na odgovoru! Od pomoći je!

Ispričavam se, valjda sam se krivo izrazila... htjela sam reći da dosad nisam pročitala informaciju o tome što činiti u ovom mom slučaju, uglavnom sam pronalazila iskustva/upite ljudi sa završenom srednjom školom (a pretpostavljala sam da možda postoji razlika u mom slučaju i sl).

Još jedno pitanje, ako smijem. Postoji mnogo regrutera koji se oglašavaju na internetu i dosta njih ima kvalitetne web-stranice, ali ne znam kome od njih vjerovati.

Znate li možda nekoga tko je “provjeren?”

Hvala, hvala, hvala! :-)
Reply With Quote