View Single Post
  #4  
Staro 06.06.2020, 05:43
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,


Ja trenutno zivim u Kaliforniji i NH mi zvuci kao zemlja iz snova. Pogotovo mi se svidja sto nema Meksikanaca...ovde u LA oni cine preko 50% stanovnistva i uzasno diskriminisu nas bele kad je posao u pitanju. Mene kad intervjuise za posao Meksikanac znam da ga necu dobiti. Takodje na trenutnom poslu, menadzer mi je Meksikanac i nece da mi da unapredjenje iako su mi rezultati medju najvisocijim u distriktu. Isti je slucaj sa koleginicom iz Belorusije. Mrze nas Meksikanci.
AKO DO SADA NISTE ZNALI KAKO DA PREPOZNATE RASISTU U SVAKODNEVNOM ZIVOTU - EVO PRIMERA IZNAD. OBICNO SU IM DRUGE RASE KRIVE ZA SOPSTVENU NESPOSOBNOST I NIKO IH NE VOLI. U Vojvodini su ovakvim osobama obicno Madjari i Rumuni krivi za sve....

Post iznad je takodje i primer sta se ne tolerise na forumu Zelena Lutrija.

Pisanje o NH i deljenje iskustva je dobrodoslo. Za rasizam je i dalje - zero tolerance. Debata o razlicitostima i kako ih usaglasiti je uvek dobrodosla. Zanesena je 7 dana poslata na ATTITUDE ADJUSTMENT. Evo nekoliko korisnih linkova:

California as I Saw It: First-Person Narratives of California's Early Years, 1849 to 1900

PBS - RACE - The Power of an Illusion

Sup. Mod.

Last edited by SEEUSAIC; 06.06.2020 at 07:55.
Reply With Quote