View Single Post
  #9  
Staro 08.06.2020, 18:07
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Pozdrav ljudi,
da li je moguce da na ovom forumu nije pisano o NH?

Prednosti NH:
nema sales taxi
nema income taxi
malo zagadjenje
mala stopa kriminala jer su belci dominantni
mnogo zelenila

Nedostaci NH:
visoke taxe na nekretnine
hladnija klima (mada je zadnjih nekoliko godina klima kao u Srbiji)


Ja trenutno zivim u Kaliforniji i NH mi zvuci kao zemlja iz snova. Pogotovo mi se svidja sto nema Meksikanaca...ovde u LA oni cine preko 50% stanovnistva i uzasno diskriminisu nas bele kad je posao u pitanju. Mene kad intervjuise za posao Meksikanac znam da ga necu dobiti. Takodje na trenutnom poslu, menadzer mi je Meksikanac i nece da mi da unapredjenje iako su mi rezultati medju najvisocijim u distriktu. Isti je slucaj sa koleginicom iz Belorusije. Mrze nas Meksikanci.

Da se vratim na temu, jel moguce da nema nikog ovde sa iskustvima iz NH?
Mnogima se Kalifornija smucila iz mnogih razloga da sad ne navodim svako ima svoje. Znam nekoliko Amerikanaca natives of California koji su je napustili. Stavise svaki dan ih srecem.

Zato mozda mogu da ti predlozim da ne potezes za NH na drugi kraj drzave. Dodji u Oregon. Ovde sad vec ima jako puno ljudi iz Cali I to malo utice da dizu cenu nekretnina, ali I ekonomija se dize. Vise ljudi vise posla, veci dotok novca, vise investicija.

Oregon takodje nema sales tax ima predivnu prirodu, ocean, planincuge, reke I ravnice, jezera, a nije uopste hladan. Sneg povremeno pada ima doduse dosta kise.

Sto se tice Zapadna vs Istocna obala u smislu putovanja za Evropu to vise nije nikakva velika razlika jer let iz SF za London npr traje mozda 2-3 sata duze nego iz NYC.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote