View Single Post
  #5  
Staro 03.11.2009, 17:46
Niki26 Niki26 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2009
Poruke: 3
Nepromenjeno

Veliki pozdrav...

Prije svega sajt je extra, toliko korisnih informacija se moze naci...sto kazu za sve i svakoga...u poredjenju, nije vam ravan FBI a ni CIA...:)...samo naprijed...
Imam dva pitanja a nadam se da cete biti u mogucnosti da mi odgovorite...
Vec sam jednom postavljao pitanje i odgovorili ste mi veoma brzo i ovim putem jos jednom bi da se zahvalim na tome...
Bio sam na programu work&travel 4 mjeseca, od maja do septembra koliko sam imao ugovor sa kompanijom koju sam unaprijed izabrao...nakon zavrsenog programa odlucio sam ostati u SAD...trenutno sam u Chicagu kod rodbine gdje i za sad stanijem...oko 20 dana nakon dolaska ovdje bio sam bez posla ali na moju srecu dobio sam posao...trenutno radim Valet parking kako to ameri zovu...za pocetak sam dobio part-time da radim...nije lose s obzirom kakva je trenutna situacija u SAD sto se tice posla...to je privatna kompanija koja je jedna od jacih u Chicagu sto se tice Real Estate...mislim eto radim skoro mjesec dana a vec dobivam pohvale za svoj rad...:)...prvi utisak je najvazniji...:)...
Kao sto sam rekao, nakon zavrsenog programa work&travel ostao sam ovdje i eto dobio sam posao...a pitanje je slijedece...
Da li mi taj poslodavac moze produziti vizu...jer nakon prvog ceka koji sam dobio vidio sam da mi uzimaju jedan dio novca za takse..: Social security, Medicare i ja mislim treca stavka je taksa drzave Illinois...znaci uredno sam prijavljen i placam navedene takse...znaci pitanje je jednostavno...
Ako bi poslodavac htio da li je on u mogucnosti da mi da pomogne oko procedure za produzenje vize...
Znaci da mi produzi ili promjeni status trenutne vize....i ako je to moguce koje su slijedeci koraci za taj dio posla...i ako bi to moglo da li ja trebam da se vratim u svoju drzavu ili mogu ovdje da rijesim taj dio posla...
Slijedece pitanje...nakon sto smo zavrsili work&travel program, koliko imamo jos dana ili mjeseci da ostanemo u SAD a da nam se ne broje ilegalni dani sa J1 vizom...i ako nadjemo sponzora za skolovanje da li mozemo i na taj nacin da produzimo vizu...
A naravno, vec sam se davno prijavio na loterry za GC pa ko zna, mozda i tu upali...:)..:)...
A nadam se da cete imati strpljenja da procitate ovo malo duze pitanje..:)...
U nadi da cete mi odgovoriti sto prije unaprijed Vam se puno zahvaljujem...
Veliki pozdrav i sretno u daljem radu....
Adio....