View Single Post
  #9  
Staro 05.11.2009, 00:44
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

ESL skole ne izdaju studentske vize. Finansiraju se iz federalnog budzeta i svako bez obzira na status moze da ih upise (cak i ilegalci). Poenta ovih skola je da ljude nauce da govore jer to ide u prihod drzavi - niko ti tamo ne trazi SSN niti vizu. ESL casove niti mozes da transferujes negde niti ti izdaju transkript.

Samo zvanicne skolske ustanove izdaju studentske vize - za koju btw treba da ides nazad u svoju zemlju da apliciras nakon sto skoli prikazes dovoljno para za studiranje i nakon sto ti se odobri aplikacija - koliko se secam, to je velikim slovima ispisano u Ambasadi u BG pa pretpostavljam i u drugim zemljama. Takodje - treba da placas international tuition i da upises minimum 12 units po semestru. Da to tako lako ide, svi ilegalci bi upisali ESL i resili svoje probleme.

Vidis, na pravom si putu da sebi zaradis desetogodisnje odbijanje vize iz gluposti...

Sto se tice Valet kompanije - mozes da ih pitas, oni ne mogu da prave radnu vizu jer prosto receno i ne mogu da dokazu da niko u Americi sem tebe ne moze da obavlja taj posao. Ne mislim da je to izvodljivo - ali mozes da pokusas.

Ja znam da ti ovo ne zelis da cujes - ali ko god da te je savetovao da ostanes pa ces lako za papire - te je grdno zeznuo. Zivot ilegalaca je tezak - problemi oko nalazenja posla, rentanja stana, kupovine novog auta, kupovine osiguranja etc. Samo onaj koje bio u toj kozi zna kako mu je.

Kako si ti mislio da resis taj problem - onda kada si odlucio da ne izadjes iz zemlje kad je trebalo?

Last edited by Zana; 05.11.2009 at 00:52.