Tema: Indiana
View Single Post
  #24  
Staro 11.09.2013, 07:10
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
Evo i ja sam iz Indijane pa da kazem koju rec,odmah cu da kazem da taj gore severnije deo ne poznajem toliko ali znam da je ko sto vuxanne kaze ravan ko Vojvodina u sta sam se uverio kada sam jednom prilikom iso za Cikago,ogromna polja preplavnjena velikim vetrenjacama i to je to.Ja sam za sada u Franklinu, gradicu nesto malo juznije od Indianapolisa i nije lose,sto si blizi Indiju ili mestima koji su blize, imaces vise prilika i sanse za zaposljavanje,a posla ima dosta mogu ti reci,e sad ja sam nedavno iso nekim poslom na jugozapad Indijane u mesto Loogootee tako nekako,malo ispod Bloomingtona,i jako sam zaprepastio i odusevio kada sam video koja je razlika izmedju severnog i juznog dela.Priroda je toliko lepa da ne mogu da opisem,a gledacu u buducnosti da ako je ikako moguce idem da zivim u Bloomingtonu,grad sa dve drzavne sume,Indiana University,ogromno jezero za kupanje i sto je najbitnije nije ko Indi okruzen ruralnim podrucjima nego sve selima i prelepim pejzazima,mirno i prelepo,moja zena se zaprepastila kada je videla kako je u nekim dvoristima ves poredjena na zici u dvoristu sve u svemu grad toliko prelep i miran da je suvisno pricati...

Ja licno volim Hamilton county najvise u celoj Indiani. Jesi u pravu da je Bloomington podrucje veoma lepo, imala sam priliku da idem na kampus kad sam radila evaluaciju diplome iz Srbije. Podseca me na Bavarske fakultete, kao Minhen etc. Veoma lepa arhitektura, etc. Kao sto je vec neko pomenuo, zavisi koji su ti prioriteti i da li volis guzvu velikog studentskog grada. Bloomington je sediste Indiana University kao sto je Lafayeete sediste Perdue Univesity. Veliki studentski gradovi nose sa sobom dobre i lose strane. Sve zavisi sta ko voli, u kom je zivotnom dobu, koji su mu prioriteti, etc.

Hamilton county gde sam ja se vodi kao north suburb Indianapolisa, koji je ubedljivo najbogatiji deo Indiane, sve je belo stanovnistvo, mirno je, prelepe kuce sa velikom okucnicom, a i ja susim ves na metalnoj susilici za ves, kao sto sam radila i u Srbiji

Generalno gledano, u proslosti je vise Srba dolazilo u severni deo Indiane, Fort Wayne etc, jer im je valjda bilo lakse i blize kad su prelazili iz Ilinoisa. Kasnije su se naseljavali oko Indianapolisa i to je to. Ovde okolo mene u Hamilton countiy nema puno Srba. Ja sam imala prilike da provedem neko vreme u Brownsburgu, koji je stari deo, predgradje na jugu Indianapolisa. Razumem sta hoces da kazes kad pominjes Franklin gde se sada nalazis. Stariji gradovi deluju drugacije u odnosu na novije i bogatije delove Indiane.

U svakom slucaju, gde god izabrali za zivot, zelim vam sve najbolje i svu srecu.

Pozdrav!
Reply With Quote