View Single Post
  #4  
Staro 18.10.2008, 22:59
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Nesto mi ovde nije naj jasnije,kako to da covek nije rezident ako poseduje Permanent resident card,(valjda je to pun naziv za green card)dakle,, sam naziv govori da je rezident.E sad,to sto mora da provede godisnje 6 mes.+ 1dan da bi mu ta godina bila priznata za drzavljanstvo to je nesto drugo.To su dakle ,,uslovi za drzavljanstvo,,,i to neodredjuje da li je rezident,on je svakako rezident pa makar provodio i 10 dana godisnje u USA,a sto se tice adrese pa ima i nju ,to je ona koju je prvobitno i naveo u aplikaciji i na koju mu je stigla green card.A i te adrese su jaca fora u Americi,doneses pismo sa svojim imenom i adresom i eto ti adrese,ja sam tako polagao voznju i prijavio adresu i dan danas imam tu vozacku sa tom adresom iako mi se drugar odavno odselio sa te adrese.Prema tome covek je rezident ali nema uslove za drzavljanstvo.
Ali evo nije lose navesti,ko je to prosao,sa cime se sve dokazuje da je neko boravio toliko i toliko vremena u US,sta su vam trazili kada ste isli po drzavljanstvo?
Reply With Quote