Tema: USA Taxes
View Single Post
  #10  
Staro 15.10.2008, 14:05
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
Ahaaa... za auto mi je jasnije jos samo da ukapiram osiguranja - mesecno, godisnje...


Ovde nisam sigurna da li pricas o osiguranju za AUTO ili nesto drugo...ako je za auto, onda evo podataka: ima puno osiguravajucih kuca, koje se razlikuju dosta u iznosima osiguranja. Sve rade on line, tako da mozes da proveris za koju god ti se svidja. Ja licno koristim Progressive, i prezadovoljna sam njima, po meni, oni su mi najpovoljniji. Za auto osiguranje - full coveradge (koje podrazumeva potpuno osiguranje i koje bi svi trebalo da uzimaju, a koje je naravno i najskuplje), za moj auto, PT Crouser iz 2004. uzimaju oko $105 mesecno. Ugovor se sklapa na 6 meseci. Iznos moze da se plati odjednom (onda naravno tu dodje i neki popust), moze da se placa svakog meseca automatski (i tu imate popust, jer se novac automatski skida svakog meseca s vaseg checking racuna), a mozete i da namestite da u okviru odredjenih dana u mesecu vi sami platite (imate krajnji rok do kog mozete da platite).

Ja bih preporucila da, kad izrentate stan, uzmete obavezno i tzv. renters insurance, tj. osiguranje vasih vrednih stvari koje se nalaze u stanu i kolima. Ja preko Progressiva isto placam nepunih $20 mesecno. Ugovor je na godinu dana i to mi ide sa racuna automatski svakog meseca.

Ako imate dragocenosti koje vam ne trebaju stalno, a da ih ne vucete sa sobom i da vam ih neko ne ukrade, zakupite sef u banci. Ja placam u mojoj banci najam sefa osrednje velicine, na godinu dana $40.


Ako nesto nije jasno, slobodno pitajte.

Pozdrav!
Reply With Quote