View Single Post
  #709  
Staro 09.06.2014, 21:53
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Ja sam zvao danas opet KCC, pre nekoliko sati, opet su mi potvrdili EU40150. Sto se tice prognoze za 2014 (poslednji mesec) ja se ne bih usudio da dajem bilo kakvu prognozu.
Cela 2014 godina je bila puna nelogicnosti, kontradiktornosti i ludila, pa cak i ovaj posljednji VB dokazuje isto. Verujem da osoba koja moze da predvidi posljednji VB za 2014 na bazi statistike i preracuna, treba odmah da bude kandidovan/a za Nobelovu nagradu

Razlog:

Niko nemoze da zna koja je politika KCC, koje su maksimalne kvote po regionu zacrtali za ovu godinu, zasto forsiraju evropu i koliko ce viza iz NACARA programa biti dostupne za DV 2014.

Ako pratimo pravolinisku statistiku, do sad bi vec odavno trebalo svi special cutoffs da budu zavrseni, sve specijalne zemlje da ispune svoje kvote, pa cak i do sredine Avgusta da budu ispunjene kvote po regionima posto je u ove godine izdato znatno vise GC u prvih 8 meseci nego bilo koje godine.
Takodje, broj "povratnika" t.e ljudi koji imali zakazan intervju, nisu se pojavili da bi kasnije zvali i prezakazali intervju je dosta visok ove godine.

Sve u svemu, moje misljenje je da, ako uzmemo u obzir sve relevantne faktore, ostaje nam samo da se molimo da svi koji su izvuceni dobiju termin i GC.

Niko nemoze da zna jos koliko je kandidata ostalo iz EU, koliko od njih su poslali papire u KCC, koliko ce se "povratnika" javiti od danas do septembra, koliko ce viza dobiti EU iz NACARA programa i sl. Kako god, moje prognoze su pesimisticke za ljude sa visokim brojevima, zbog toga sto verujem da ce se ove godine podeliti dozvoljen broj viza pre isteka lutrije. Ne volim da dajem pesimisticek prognoze, ali jos manje volim da dajem laznu nadu, pogotovo ako u to ni sam neverujem.

E sad, to otvara drugo pitanje: koji su brojevi visoki... Ne bih da diskutujem na tu temu, samo cu da dodam da svim ljudima i prijateljima koji su izvuceni 2014, iz sveg srca zelim da dobiju priliku koju su zasluzili.
Reply With Quote