View Single Post
  #2  
Staro 12.05.2019, 12:10
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik savicu14 Prikaz poruke
Pozdrav svima! Izvucen sam, pa bih krenuo odma sa popunjavanjem ds-a. Imam problem jer mi pasos istice u aprilu 2020. Novi ne mogu da zahtevam dok ne bude 5 meseci i 29 dana do isteka mog starog pasosa. Opet ne mogu da kazem da je ukraden pa da vadim novi jer mi je potrebna stara americka viza koja je sad nevazeca iz tog pasosa, kao dokaz da sam vec bio u Americi. Jel ima neko neki savet? Citao sam nesto da postoji mogucnost da se unese novi broj pasosa nakon popunjavanja ds-a, tako sto mi otkljucaju ds ponovo. Ili da mogu poneti stari pasos unesen u ds na viziranje, a na novi zahtevati green card u slucaju da dodjem do viziranja.

Odes u policiju i izvadis nov pasos uz molbu da ti treba iako ne istice uskoro jer planiras da se iselis iz zemlje. Ja sam svoj pasos vadio 3 godine pre isteka, ostalo mi je 4-5 strana u pasosu samo ali sam znao da cu putovati dosta a i trebalo mi prostora za vize i onda sam samo morao da napisem objasnjenje.

Sto se tice "gubljenja", nemoj to da radis, samo da komplikujes sebi situaciju. Vadi se pasos lagano iako nije vreme
Reply With Quote