View Single Post
  #66  
Staro 06.06.2013, 23:52
grujica91 grujica91 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.06.2013
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Upravo tako Evo neke tabele cisto da steknete osecaj kako to otprilike izgleda. Ovo se odnosi na b1/b2 turisticku vizu. Naravno ovo je sve hipoteticki.

- Imate rodjaka u US -1
- Imate prijatelja u US -1
- Imate brata ili sestru u US -2
- Imate dobrostojeceg prijatelja -2 (lepo fancy napisano pozivno pismo)
- Nemate nikoga u US +1
- Imate vaucer od hotela (barem email) +1
- Uplatili ste za avio karte -1 (iz nekog razloga ne podnose kad kupite avio-karte unapred)
- Imate pozivno pismo neke firme a idete u solo reziji -2
- Imate nekretninu na vase ime u Srbiji +1
- Imate posao i radite do godinu dana +1
- Imate posao i radite vec do 3 godine +2
- Imate posao i radite 5 godina +3
- Radite u firmi eg. Telenor godinu dana +3
- Radite u firmi eg Telenor 3 godine +4
- Radite u firmi eg Telenor 5 godina +5
- Kad im kazete da ste samostalni preduzetnik -1
- Kad im kazete da ste direktor u svojoj firmi +1
- Ako Vam je firma malo veca (tipa 5 zaposlenih i vise) +3
- Redovan student -1
- Neredovan student -3
- Nezaposlen -4
- Starost 18-40 -1
- Starost 40-80 +1
- Doneli ste pasose roditelja +1
- Doneli ste radnu knjizicu na uvid +1
- Doneli ste izvod iz banke +1
- Nemate stari pasos -1
- U Vasem jedinom pasosu nema viza uopste -2
- Doneli ste stare pasose pune viza +2
- Doneli ste kopiju ugovora nekretnine na vase ime +1


itd itd
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite
Ovo sto ste napisali nema veze sa vezom. Prema ovom vasem ja imam -5, pa sam dobio vizu bez problema. Garantno pismo uopste nema negativnog efekta kao ni mnogo pozitivnog, mozda zavisi ko salje, mislim da se ne tretira isto garancija nekog ko je od skoro u USA i od nekog ko je tamo 20 i kusur godina, a sem toga nema iza sebe nikakvih prekrsaja, ili tome slicno. Sve zavisi od samog kandidata. Ja sam redovan student, ujak mi placa putovanje, nemam novca na racunu i dobio sam bez problema vizu. Studentima je najlakse da dobiju vizu. U pasosu imam nekoliko pecata iz EU. Vrlo je bitno kako se postavite na razgovoru, da delujete samouvereno, jer svaki slucaj je jedinstven. Bez uvrede, ali ovo sto ste napisali su teske gluposti. Izdavanje viza nije formalnost, kada vide papire pa kazu ovaj moze, ovaj ne moze. Oni svaki slucaj pregledaju detaljno i na osnovu toga postavljaju pitanja na intervjuu.
Reply With Quote