View Single Post
  #70  
Staro 12.06.2013, 01:55
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik čikorita Prikaz poruke
dobila sam iznenadan poziv od jedne prijateljice iz USA, da dodjem u posjetu ovog ljeta. pa, buduci da je sve neplanirano, a ja nikad razmisljala o necemu takvom i nemam pojma kako sve ide, interesuje me samo da li je to sad kasno za izvesti, odnosno koliko vremenski treba od apliciranja za vizu do dobivanja vize (pod uslovom da je odobre, naravno)?
inace sa ispitima zavrsavam u prvoj polovini jula, a novi semestar pocinje negdje druga polovina septembra. da li bi bilo moguce u tom periodu dobiti vizu i posjetiti usa
Toral oko 15ak dana (ovo je za SA informacija: sestra i ja samo mami popunjavale aplikaciju, a skratis vrijeme ako placas karticom : online, ako ne, dodaj jos dva dana za proceduru oko banke da bi mogla zakazati vrijeme za intervju. Nakon intervjua, ako ti odobre vizu ide cekanje ovih 5-10 dana, i to moras paziti, ako se ne jave nakon 7 dana iz DHL onda moras opet ti kontaktirati ambasadu da vidis gdje je pasos. Par savjeta: ne pisi da hoces na 3 mjeseca da ides, stavi 2-3 sedmice da trazis vizu, imaces vece sanse da je dobijes, ako imas kucnu listu, ponesi je, neku nekretninu, bilo sta sto te veze za BiH ti je bonus...) Da i: ne kupuj kartu dok nemas vizu u pasosu. Sretno
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote