View Single Post
  #8  
Staro 26.01.2020, 17:10
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
A kako pandur da zna da li si turista ili imigrant? Ako uzme da pogleda tvoju dozvolu videce driver license koji vazi, a kojim slucajem i da vidi pasos, vize izgledaju skoro isto, samo sto na "nasoj" pise: immigrant (umesto: tourist) visa. Pazi kada sam jednog ovdasnjeg pandura pitao nesto slicno, a on je samo prevrnuo ocima i rekao da nista ne brinem. Da bi registrovao kola, treba ti osiguranje (a nrp. progressive ce ti dati osiguranje na "domacu" dozvolu) i title od automobila.
I mozda najvaznije. Proveri sajt DMV od drzave u koju nameravas da ides. Sigurno postoji "tvoj slucaj". Mozes postaviti i pitanje email-om (kao sto sam ja uradio) i odgovorice ti sta te zanima.
Zar nije potreban pasos da se iznajmi auto, a u pasosu stoji imigracioni pecat - pretpostavka je da sluzbenik zna sta radi? U tom slucaju, rent kompanija trazi domacu dozvolu. Bilo bi od velike pomoci da ovo pojasni neko ko je u stvari iznajmio auto odmah po sletanju i da navede od koje kompanije, ako neko od clanova u stvari ima to iskustvo.

Sup.Mod.
Reply With Quote