Tema: EB-1 viza
View Single Post
  #6  
Staro 01.11.2020, 20:21
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vluka021 Prikaz poruke
Kako si otisla? Moja supruga bi mogla preko nauke? Ako bi mogla da objasniš malo? Hvala unapred, pozdrav!
Nije meni upuceno pitanje, ali da pokusam da dam odgovor.
Kao prvo, pogledajte link koji sam postavio u prethodnom postu, i vidite pod koju grupu vasa supruga potpada.
Inace, ja sam u procesu prijavljivanja i pokusavamo extraordinary ability (doduse O-1 ali slicni su uslovi), i treba da zadovoljim 3 od 10 navedenih uslova na linku. Konkretno: da sam autor radova, da sam bio pitan da ocenjujem radove i da sam ih ocenjivao (peer-review), i dokaz da su ti radovi znacajno doprineli oblasti kojom se bavim i da su korisceni).
Ukupna prijava ima 22 dokaza (exhibits) i petition letter (ukljucujuci i dokumenta vezana za posao jer je O-1 viza), od toga su 9 preporuke: 4 nezavisne (cenjeni ljudi u oblasti koje ne poznaje supruge), 2 zavisne (ljudi koji me poznaju) i 3 ljudi iz industrije (klinike u ovom slucaju) koji direktno koriste moje/nase rezultate istrazivanja u praksi (posto je vec proizvod koji prodajemo).
Ako vas nesto jos interesuje pokusacu da odgovorim, iako, bar zvanicno, nisam vise u nauci .
E da, vuxanne je postavila dobre linkove ovde.
Reply With Quote