View Single Post
  #393  
Staro 28.03.2021, 19:41
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Meni samo nesto nije jasno sa tim rideshare poslovima. Zasto svi (sudeci po porukama na forumu) voze samo kraci vremenski period, a ne probaju npr. 40 sati nedeljno? Sve mi se cini da se moze zaraditi skoro kao i da se vozi kamion, a nema pseceg zivota u kabini i sl. Takodje, cini mi se da se i state, ili kompanija za koju radite, moze promeniti selidbom i nastaviti sa biznisom bez nekih preteranih trzavica, sto je idealno za pocetak zivota u US. Ucis okolinu, ucis jezik, a jos te i dobro plate za to.
Ja cu ti ispricati moje iskustvo...
Ja sam uzeo auto oktobra prosle godine i registrovao se prvo za Postmates, ta aplikacija nije busy i ima jako malo posla ovde kod mene...
Nakon sto su me prihvatili na lyft tu sam poceo i odradio nesto malo da ne predje 600 dolara zbog taksi
Odradio i Uber do nekih 550 prosle godine takodje zbog taksi...

Obe aplikacije imaju prednosti i mane. Skupljas poene i dizes se do gold platinum sta god i imas pogodnosti....

Npr na lyft kada skupis te poene do nekog ranga mozes da vidis trip info ( nisam dosao do toga ali mislim da je to ono kolko traje voznja, vidis gde ides i slicno...)

Na Uberu ima vise posla nego na lyft po mom iskustvu, ali veliki nedostatak je sto kada dodjes do najviseg ranga ti ne vidis kuda ides, vec samo vidis koliko je traje voznja i vidis ocenu korisnika. Na ubereats je drugacije jer vidis i gde skupljas i koliko traje voznja i gde ides pa mozes da se uskladjujes ili ne.

Ja imam full time posao i ovo radim trenutno samo petak subota nedelja jer daju bonuse ako skupis odredjeni broj voznji, tipa ja za ovaj vikend imam bonus od 260 dolara ako napravim 60 voznji. I onda ako skupim tih 60 voznji mogu da izadjem i do $1000 za 3 dana, doduse iskrivis se skroz jer vozim petak vece subota i nedelja po 11h

Kako sada krece sezona na mom poslu mislim da mi je ovo verovatno zadnji vikend da vozim...

Zasto ne volim da vozim:
1. Ne znam gde idem, a oko DC-a i u samom DC-u ima dosta losih naselja, da ne kazem getovina
2. Ne znam kog vozim, jer nema profilne slike na uberu dok na lyftu ima. Znaci ne znas na koga ces da naletis, da li je crn , beo, pijan, drogiran...
Evo jutros sam imao voznju u 7 ujutru ulazi devojka koja smrdi na travu( u 7 ujutru...)
3. Od kako sam krenuo da vozim barem 3-4 puta sam cistio sedista u autu jer ljude boli k i neoprezni su a vozim u proseku mozda25-30h nedeljno
4. Vozis ljude koji komplejnuju, bune se, mozes ovo, mozes da stanes ovde idi ovim putem... Ako ti brate znas bolje od navigacije onda ok izvini
5. Kada prihvatim voznju i vidim da ide npr u South East DC samo se molim da nije bas neka ekstremna getovina i da nemam nikakav problem. Tipa sinoc sam u 11.30pm imao voznju tamo i usrao sam se, doduse crnja bio bas ono neki gospodin i sve bilo ok

* Ima neki snimak koji se pojavio na fb, juce su neke klinke 13 i 15 godina u DC pokusale da ukradu auto starijem coveku koji je radio dostavu i na kraju ubile coveka

Link : https://www.cnn.com/2021/03/27/us/wa...ide/index.html

Iskreno nije bas bezbedno, ja npr ne prihvatam voznje ako korisnik ima ocenu ispod 4.80. Ima tu jos puno stvari koje nisam naveo, npr moras stalno odrzavati auto da ti bude cist, ako vozis full time bukvalno moras menjati ulje na nedleju dana jer prelazis dosta milja...

Ono sto sam ja do sada naucio u Americi jeste da radis ono sto ti pravi pare a ne ono sto volis. Iskreno ako ja zaradim npr 750 dolara svakog vikenda sa promocijama ja od toga 2 puta sipam gorivo i kazi ga na amortizaciju za auto jos nekih 50 dolara , i nije tako lose za 3 dana ...

Takodje stvar sa tim promocijama je velika navlakusa za vozace. Prosle nedelje mi je skroz opao Acceptance rate jer su mi davali sve neke glupe voznje a falilo mi je jos malo da ispunim bonus a bio sam pri kraju sa vremenom ( jer mozes da vozis max12h dnevno)

A opet fleksibilan si, ako ti se vozi vozis, ako ne batalis. Kada bi Uber uveo da se vidi destinacija i profilne slike bilo bi mnogo bolje...


Da sumiram ukratko,

Zarada nije losa, ali uglavnom Uber i Lyft voze neki Afrikanci kojima je to maksimum u Americi i nasi ljudi koji su bez papira. Moze dobro da se zaradi ko vozi full time, ali opet koristis svoj auto, sipas svoje gorivo...
Mozda nije losa opcija za pocetak, s tim sto se treba imati u vidu da za Uber moras imati vozacku barem godinu dana, dok za lyft ne moras
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote