Tema: Ulazak u SAD
View Single Post
  #371  
Staro 29.03.2021, 19:48
subaiso subaiso je offline
Član
 
Datum prijave: 29.03.2021
Poruke: 2
Nepromenjeno

Pozdrav svima, pročitao sam dosta informacija ovdje na forumu te bih vas samo molio ukoliko mi netko može potvrditi par stvari. Naime dobio sam preko supruge CR1 vizu i obzirom na obiteljsku situaciju trenutno nam nije prioritet selidba u USA za stalno, no obzirom da sam obavio lječnički pregled početkom 1. mjeseca imam rok do početka 7. mjeseca da otputujem u USA (barem mi je tako rečeno na razgovoru u ambasadi). Samo da napomenem kako ja nisam dobio nikakvu žutu kuvertu, viza mi se nalazi u putovnici i na malom papiriću obavijest kako "The US department is going paperless".
Samo bih htio provjeriti da li je moguće sljedeće:
-Ulazak u USA na 3-4 dana i povratak u Hrvatsku
-U tih par dana odlazak po SSN
-Da li je potrebno dati punomoć za preuzimanje green carda i SSN-a na adresi koju sam naveo da se pošalje (rodbina)?
-Da li moram sletjeti u grad/državu u kojoj sam naveo adresu za green card (NY) ili mogu otići u npr. Miami?
-U visi mi je navedeno sljedeće : upon endorsment serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year. Da li to znači da se moram vratiti u USA unutar godinu dana ili vrijedi rok od 6 mjeseci (dobio takav info)

Nadam se sam uspio objasniti situaciju, te vam se zahvaljujem na odgovoru.
Također isprike radi podužeg posta.
Reply With Quote