View Single Post
  #396  
Staro 30.03.2021, 14:19
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Vozacka dozvola starija od godinu dana, kola i SSN su potrebni.

Ja se nisam bavio rideshareom, ali sam radio kao dostavljac hrane za Postmates/Uber Eats. Po NY-u mnogo ljudi, mahom latinosa, po cijeli dan vise na ulicama i bave se ovime ful time. Ono sto je specificno za NY je da, pogotovo po Menhetnu, dostavu se ne isplati raditi nikako drugacije sem biciklima. Sad jos ima gomila onih elektricnih bicikala, pa posao i ne bude pretjerano tezak.

E sad, kad je u pitanju lova, tu stvari ne stoje bas najsjajnije, barem kad su u pitanju servisi koje sam ja koristio. Ja sam to radio doduse part time iskljucivo, 3-4 sata veceru. Postmates i Uber Eats nisu medju najsjanijima kad je u pitanju lova, valjda jer je najlakse upasti na iste. Cesto se znalo da nekad i po sat i po vremena nijedna aplikacija ne izbaci nista. Za svo to vrijeme koliko sam sljakao to, rekord mi je bio ako dobro pamtim nesto malo ispod $300 za smjenu od 3-4 sata. Nije bilo dana da sam ga zavrsavao na 0, ali mislim da je bilo slucajeva gdje uzmem npr 30-ak dolara. Mislim da u samoj NY area-i puno bolje prolaze ovi na Seamlessu i Grubhubu, ali kod njih postoje liste cekanja da bi uopste poceli da vozite.

Fora kod ovih servisa je sto ti u sustini radis za tip. Sama cijena dostave zavisi od kilometraze, ali nije isto ako dostavis hranu iz McDonaldsa ili iz Nobua Jednom prilikom kad sam dostavljao iz Nobua, dobio sam $90 dolara tipa za samo jednu dostavu!!!

Same aplikacije rade po principu geolokacije, vide gdje si najblizi restoranu koji ima potrebu za dostavom i tu ti daje. Ima neko preporuceno vrijeme kao kad su najvise guzve s tim sto iz mog iskustva tu nema neke logike. Kad je kisa po pravilu se razbijes od posla. Snijeg je jos ludji, mada ja nisam vozio dok je bas padao.

Sto se sigurnosti tice, generalno sam se trudio da izbjegavam koliko god je moguce Harlem i projectse. Uglavnom sam strah imao da mi neko ne mazne biciklo. S obzirom da su svi dostavljaci mahom ili latinosi ili crnci, kad te vide sa onim postmates ili uber eats kesama su uglavnom ok

Eto, mozda ce znaciti nekome ovo iskustvo, generalno, kao prvi posao ili kao dopunski u ranom periodu moze biti super jer vam prakticno od dokumenata samo treba SSN i to je to.

Druga opcija ovako dodatnog posla, koju je masu Amera pocela da radi je ono sljakanje u prodavnicama za Amazon Prime/Instacart Shopper. U principu posao vam je da dobijete listu artikala i idete po listi i trgujete za neku trecu osobu kojoj je potrebno to dostaviti. Zarada nije neka (mislim nesto izmedju $18-22), ali ako imate vozacku, pa tu istu hranu onda i dostavite, onda mozete ocekivati tip i onda se vec moze izaci na neke pristojne dnevne cifre. Mana je sto su u jeku pandemije svi krenuli sa ovim da se bave tako da se na odobrenje nekad ceka i po mjesec dana.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote